Unia Iłów przegrywa na inaugurację Ligi okręgowej

14:39, 19.08.2019 B.S Aktualizacja: 14:41, 19.08.2019

Unia Iłów wysoko przegrała 6:1 w pierwszym meczu płockiej Klasy okręgowej sezonu 2019/2020. Rywale z Gostynina praktycznie rozstrzygnęli wynik meczu w pierwszej połowie, prowadząc po 15 minutach 4:0. Następny mecz 28 sierpnia w Płocku, a rywalem Stoczniowiec. Drużyny zamieniły się miejscem rozegrania meczu na prośbę zespołu z Płocka.

Jak czytamy na stronie Uniailow.pl:

"O meczu w Gostyninie w wykonaniu naszej drużyny nie będziemy się rozpisywać. Praktycznie w kwadrans było po zawodach, bo gospodarze prowadzili już wtedy 4:0. Brak koncentracji i dużo nerwowości w wyprowadzaniu piłki zrobiły swoje. Pierwszą połowę przegraliśmy 0:5.

Nasza ekipa fatalnie rozpoczęła ten sezon, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze dużo pracy, która wcześniej, czy później zaprocentuje. Póki co dziękujemy naszym zawodnikom za walkę i ambitną grę do końca, która w końcówce meczu przyniosła nam honorowego gola na 5:1. W doliczonym czasie rywale zdobyli szóstego gola, ustalając wynik na 6:1.

W tym miejscu przypomnimy tylko, że nasza drużyna miała różne wzloty i upadki. Na przykład w sezonie 2012/2013, dokładnie 7 lat temu (też w sierpniu) przegraliśmy w Bodzanowie z Huraganem 0:8. Po dość słabej rundzie jesiennej (10 punktów, 3 wygrane, 1 remis i 11 porażek) wiosnę mieliśmy zdecydowanie lepszą. Ostatecznie utrzymaliśmy się w okręgówce, zdobywając 38 punktów, by potem przez kolejnych 5 lat walczyć o najwyższe lokaty w rozgrywkach."

Mazur Gostynin - Unia Iłów 6:1 (5:0)
Gol: 90' Damian Wojciechowski
Skład: Duda, Żakowski (80' D. Świątek), Chmielak, K.Świątek, Felczak, Rafalski, Karasek, Trafalski, D. Wojciechowski, Skrzynecki, Kunikowski (88' Zwierz)

Orzeł Goleszyn 3-5 Zryw Bielsk

Najbliższy mecz Unii miał się odbyć 25 sierpnia o 17:00 w Iłowie. Rywalem Stoczniowiec Płock. Na prośbę ekipy z Płocka mecz został przełożony i zostanie rozegrany w środę 28 sierpnia 2019 o godz. 19.30 w Płocku. Gospodarzem meczu będzie Stoczniowiec, rewanż na wiosnę w Iłowie.