Zamknij
REKLAMA

Szósty sezon ligi badmintona za nami

12:28, 27.05.2019 | AS
REKLAMA
Skomentuj

390 rozegranych meczy, 870 zagranych setów, 1014 zdobytych punktów, 176 zużytych lotek – to efekt 6. sezonu Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Uroczyste podsumowanie Ligi, organizowanej przez stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” miało miejsce w sobotę, 25 maja na terenie Pałacu w Gawłowie.

 

W tegorocznej edycji Ligi wzięło udział 47 zawodników i zawodniczek. Uczestnicy grali w 4 kategoriach: - Liga Kobiet – 11 zawodniczek; Super Liga Męska – 8 zawodników; Liga Open – 20 zawodników oraz Debel Open – 8 zawodników. Przez 8 miesięcy, w 22 soboty zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w hali sportowej ZS RCKU w Sochaczewie, walcząc o okazałe puchary i niepowtarzalne, jak się okazało na finale - medale okolicznościowe.

W podsumowaniu Ligi udział wzięli m.in. Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, Daniel Janiak, radny powiatowy a także Marek Wernicki, dyrektor ZS RCKU. Tę sportową imprezę poprowadził Marcin Odolczyk. Współorganizatorami Ligi są nieprzerwanie od pierwszej edycji – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i ZS RCKU, które udostępnia salę gimnastyczną na prowadzenie rozgrywek.

Podczas podsumowania Ligi z muzycznym mini recitalem wystąpiła Julia Woźnicka, która wśród trzech zaśpiewanych utworów na zakończenie imprezy wykonała - Queen „We Are The Champions”.

Podsumowania 6. sezonu dokonał sekretarz stowarzyszenia Piotr Kotlarski a podziękowania sponsorom, partnerom i sympatykom Ligi wręczał Sebastian Wiśniewski i Karolina Sałacińska. Specjalne podziękowania i okazały podarunek zostały przekazane dyrektorowi ZS RCKU, za pomoc i życzliwość okazywane przy organizacji badmintonowych rozgrywek.

– Już dziś mogę ogłosić, że kolejny, 7. sezon ligi badmintona z pewnością się odbędzie a tymczasem dziękuję wszystkim uczestnikom, partnerom, sponsorom i członkom stowarzyszenia – za okazane wsparcie i ogromne zaangażowanie przy Lidze. Organizowane przez nas turnieje badmintonowe i sama Liga pokazują, że badminton jako dyscyplina na terenie naszego powiatu rośnie w sile, przez co ta dyscyplina z pewnością na terenie naszego powiatu w ostatnich latach stała się bardzo popularna, co bardzo nas cieszy - podkreśla Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość”. I to właśnie Sebastian Wiśniewski został nagrodzony przez obecnych gości na podsumowaniu sezonu Ligi - gromki brawami w podziękowaniu za tak sprawne przeprowadzenie rozgrywek, za stworzenie niepowtarzalnego klimatu i zaszczepienie sportowego ducha oraz pasji do badmintona.

Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom grającym w poszczególnych kategoriach w sezonie 2018/2019.wręczono dyplomy, medale i puchary dla zawodników. A po części oficjalnej dla wszystkich czekał przygotowany przez stowarzyszenie grill.

A wyniki wyglądają następująco:

Debel Open

III miejsce: Michał Adamkiewicz & Tadeusz Gala

II miejsce: Piotr Kotlarski & Jacek Nowakowski

I miejsce: Dariusz Cierebiej &  Grzegorz Jankowski

Liga Open

III miejsce: Paweł Struciński

II miejsce: Artur Kasprzycki

I miejsc: Jacek Nowakowski

Kategoria Liga Kobiet

III miejsce: Karolina Sałacińska

II miejsce: Sylwia Multan

I miejsce: Katarzyna Chojniak

Super Liga Męska

III miejsce: ex aequo Tadeusz Gala i Michał Adamkiewicz

II miejsce: Dariusz Cierebiej

(po raz 4) na I miejsce: Rafał Tomaszkiewicz

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone