Zamknij
REKLAMA

42 zespoły w XIX Turnieju Dzikich Drużyn

16:42, 18.05.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

Punktualnie o godzinie 9:00 poseł na Sejm RP Maciej Małecki oficjalnie przywitał uczestników i rozpoczął XIX już edycję Turnieju Dzikich Drużyn. Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników z całego regionu i choć dzień zaczął się od intensywnych opadów deszczu, to przez cały czas zawodnikom w Chodakowie towarzyszyło słońce.

Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek” na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu. Tegoroczna XIX już edycja przyciągnęła ponad 400 zawodników zgłoszonych w 42 drużynach w wielu kategoriach wiekowych. Na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chopina w Chodakowie rywalizacja odbywała się w kilku grupach wiekowych, od najmłodszych 5-letnich i 6-letnich „Skrzatów”, po kategorie „Open” kobiet i mężczyzn.

Organizatorem XIX Turnieju Dzikich Drużyn o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek” jest poseł na Sejm RP Maciej Małecki, który prywatnie jest miłośnikiem nie tylko piłki nożnej, ale ogólnej aktywności fizycznej. Jolanta Gonta, starosta sochaczewski także objęła honorowy patronat nad dzisiejszym wydarzeniem.

- Mamy łącznie ponad pół tysiąca osób w Chodakowie i o to chodzi. Pięć kategorii, od najmłodszych do dorosłych i gramy na pięciu boiskach. Lata mijają, turniej nieustannie się rozwija, ale ciągle najważniejsze jest to, żeby spędzać czas aktywnie, żeby nasza młodzież wychodziła z domu grać w piłkę i integrować się. Pamiętam, jak byłem mały i były gdzieś blisko siebie dwa drzewa, to zawsze tam nie było trawy bo szybko ją wydeptaliśmy - mówi poseł na Sejm RP Maciej Małecki. 

Nad przebiegiem dzisiejszych zawodów czuwali także dyrektor wydarzenia Marcin Lewandowski oraz główny sędzia Zenon Grąbczewski. Wspierali ich liczni wolontariusze, którzy koordynowali przebieg rywalizacji XIX Turnieju Dzikich Drużyn.

 

Klasyfikacja na podium XIX Turnieju Dzikich Drużyn:

Kategoria Skrzaty:

1.Białe Orły

2.Reszta Świata

3.Leśne Skrzaty

Król strzelców – Oivier Krupa (Reszta Świata)

Kategoria Orlik:

1.MFO

2.FC Spoceńcy

3.Dzikie Wiewióry

Król strzelców – Antoni Sot (Akademia Sportu Brochów)

Kategoria Junior:

1.Ślepe Krety

2.Wybrzeże Klatki Schodowej

3.Białe Orły

Król strzelców – Damian Łukawski (Wybrzeże Klatki Schodowej)

Kategoria Open Kobiet:

1.Kwaśne Maliny

2.Skrzaty Leśne

3.Biedroneczki

Królowa strzelców – Aleksandra Nowakowska (Kwaśne Maliny)

Kategoria Open Mężczyzn:

1.Experci Perełki

2.Legijny Żyrardów

3.Chodaków I

Król strzelców – Adrian Kubis (Legijny Żyrardów)

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone