Zamknij

Orkan Sochaczew. Drużyna rugbistów zaprezentowana

20:45, 14.03.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek 14 marca w Kramnicach Miejski odbyła się prezentacja pierwszej drużyny rugbistów Orkana Sochaczew. 17 marca startuje ekstraliga rugby. W pierwszej kolejce Orkan Sochaczew podejmuje Budowlanych Lublin, a początek meczu zaplanowany jest na 14.00.

Licznie zgromadzona widownia w czwartkowe popołudnie w Kramnicach Miejskich mogła na własne oczy zobaczyć drużynę seniorów w rugby, która już 17 marca rozpoczyna nowy sezon w ekstralidze rugby. Nie tylko zawodnicy, ale i sztab trenerski oraz sponsorzy i partnerzy zostali oficjalnie zaprezentowani kibicom. Po wodzą Andrzeja Kopyta sochaczewski Orkan od listopada ubiegłego roku przygotowywał się do nowego, nieco innego niż zwykle, sezonu. Innego z uwagi na reformę rozgrywek. Sezon 2019 potrwa do czerwca, kiedy to poznamy mistrza Polski. Następnie decyzją Polskiego Związku Rugby najwyższa klasa rozgrywkowa powróci do systemu jesień-wiosna.

 - Bardzo się cieszę, ze dziś mogliśmy wszystkim zaprezentować naszą drużynę. Będę zadowolony jeśli w czerwcu zajmiemy choć jedno miejsce wyżej niż rok temu, czyli czwarte, choć zawodnicy powtarzają, że liczą na więcej - powiedział po prezentacji Mieczysław Głuchowski, prezes RC Orkan Sochaczew.

A jaka atmosfera panuje w zespole przed pierwszym meczem nowego sezonu?

- Motywacja jest bardzo duża. Zawodnicy już chcą wyjść na boisko i pokonać pierwszego rywala, choć nie jest to rywal łatwy. Wierzymy jednak, ze przy pomocy kibiców jesteśmy w stanie wygrać mecz z Budowlanymi Lublin - mówi dla tusochaczew.pl Maciej Brażuk, kapitan i menadżer zespołu.

Strategicznym sponsorem zespołu jest miasto Sochaczew.

- Jestem bardzo zadowolony po prezentacji. Widać w drużynie chęć wygrania i to cieszy. Miasto Sochaczew wspomaga rugbistów największą kwotą. Mam nadzieję, że w czerwcu w jednym z meczów o medale zagra sochaczewska drużyna - powiedział Marek Fergiński, wiceburmistrz miasta Sochaczew.

Warto dodać, że Radio Sochaczew, portal tusochaczew.pl i tygodni Echo Powiatu zostało głównym partnerem medialnym Rugby Club Orkan Sochaczew.

Zawodnikom życzymy samych sukcesów na boisku i zapraszamy na pierwszy mecz w sezonie 2019 z Budowlanymi Lublin. Paczątek w niedzielę 17 marca o 14.00.

- Gramy u siebie. Wygramy! - dodaje na koniec Marek Fergiński

 

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (4)

ALIBABAALIBABA

0 0

Dostaliście w dupsko od drugiej najgorszej drużyny w sezonie 2018. Gorsi byliście tylko wy. Gratuluje kolejnych sukcesów Zarządowi zespołu oraz Panu Burmistrzowi za wtopienie kasy po raz kolejny. 10:38, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kriss NowakKriss Nowak

0 0

Głównym sponsorem jest miasto Sochaczew. Po pierwsze oznacza to, że nikt nie dał się nabrać na wyrzucenie kasy w błoto oprócz oczywiście Pana Osieckiego, który rozporządza nie swoimi pieniędzmi. Tak najłatwiej prawda Panie burmistrzu? A dajmy im kolejne kilkadziesiąt tysięcy z kieszeni podatników, przecież to nie moje a kolegów wspomogę. 12:45, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trener JanekTrener Janek

0 0

Za motywację i chęć wygrania Pan Burmistrz nie powinien rozdawać tak dużych pieniędzy. Myślę, że więcej drużyn nie tylko rugby ma motywację i chęć wygrania. 12:47, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dONEKdONEK

1 0

Gdy przyjechał Morawiecki, Osiecki wręczył mu piłkę do rugby. Przecież drużyna leży na końcu tabeli, od lat nic nie zdobyli, na ch.. mu ta piłka? Równie dobrze mógłby Pan wręczyć mu narty, w tej dyscyplinie Sochaczew ma identyczne osiągnięcia :) 13:40, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone