Wiadomości

Zamknij

Gmina Rybno w podsumowaniu Tygodnia Bibliotek

UG Rybno 08:47, 21.05.2026 Aktualizacja: 08:48, 21.05.2026
Gmina Rybno w podsumowaniu Tygodnia Bibliotek

W dniach 8–15 maja 2026 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbył się XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. W wydarzeniach uczestniczyli mieszkańcy gminy Rybno, gmin ościennych, którzy przez cały tydzień mogli korzystać z bogatej oferty spotkań, warsztatów i wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez bibliotekę.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"17219"}

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek obfitowała w liczne atrakcje promujące czytelnictwo, kulturę oraz integrację mieszkańców. W programie znalazły się m. in.: spotkanie autorskie z Katarzyna Fiołek, spotkanie z psychodietetyk Wioletą Markucińską pn. „Jak jeść zdrowo – bez diet i wyrzeczeń”, konkurs organizowany w ramach Tygodnia Bibliotek, „Biblioteczka Niedźwiadka” – zajęcia czytelnicze dla najmłodszych dzieci, szkolna lekcja biblioteczna, spektakl „Grześ Łakomczuch” w wykonaniu Duetu JaHa – Jacek Zawada oraz Hanna Kochańska.

 - Cieszę się, że nasza biblioteka tak aktywnie działa i nieustannie rozwija swoją ofertę dla mieszkańców. XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pokazał, jak ważnym miejscem na mapie naszej gminy jest biblioteka. To nie tylko wypożyczalnia książek, ale przede wszystkim przestrzeń spotkań, rozwoju pasji i integracji mieszkańców w każdym wieku. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom biblioteki za ogromne zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wydarzeń. Dziękuję również wszystkim gościom, partnerom oraz mieszkańcom za obecność i wspólne tworzenie tej wyjątkowej atmosfery. Jestem przekonany, że biblioteka nadal będzie naszą lokalną perełką i miejscem, do którego zawsze warto wracać

- podkreśla Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Jak co roku, wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zostało zorganizowane na wysokim poziomie. Biblioteka po raz kolejny udowodniła, że jest ważnym centrum życia kulturalnego i społecznego gminy.

Na co dzień Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie prężnie się rozwija, oferując mieszkańcom szeroki księgozbiór, liczne wydarzenia kulturalne, zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty wokalne oraz plastyczne. Biblioteka organizuje również wycieczki, wyjazdy do teatru, a także spektakle wystawiane bezpośrednio w swojej siedzibie. Dla wielu mieszkańców jest miejscem wyjątkowym – prawdziwą perełką i powodem do dumy.

Warto podkreślić, że w ostatnim czasie zakończyły się także prace remontowe w bibliotece, obejmujące przede wszystkim malowanie wnętrz. Dzięki nim pomieszczenia zyskały nowy, estetyczny wygląd i stały się jeszcze bardziej przyjazne dla czytelników. Prace zostały wykonane przez pracowników Urzędu Gminy Rybno we współpracy z personelem biblioteki, a środki na ich realizację pochodziły z budżetu gminy.

Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację wydarzeń a są to: Katarzyna Fiołek za inspirujące spotkanie autorskie, Wioleta Markucińska za cenne wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia, Hanna Kochańska oraz Jacek Zawada za pełen humoru i wartości spektakl „Grześ Łakomczuch”, wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spotkań, zajęć i atrakcji.

Do zobaczenia w bibliotece!

(UG Rybno)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%