Zamknij

Jarmark Rolniczy w Kozłowie Biskupim, podajemy szczegóły

14:44, 16.04.2025 Aktualizacja: 12:20, 17.04.2025
Skomentuj

27 kwietnia odbędzie się II Jarmark Rolniczy w Kozłowie Biskupim. To efekt współpracy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (oddział Bielice) oraz gminy Nowa Sucha.

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Jarmarku Rolniczego, który podobnie jak rok temu odbędzie się na targowisku w Kozłowie Biskupim. Choć miejsce to samo, co poprzednio, zmienia się data.

- Maj to okres komunii i różnych wydarzeń. Niektórzy narzekali, że na rozsady to już trochę późno, dlatego po różnych dyskusjach, doświadczeniach, stwierdziliśmy, że koniec kwietnia to będzie dobry moment, żeby zaprosić wszystkich na jarmark, gdzie będzie można zakupić sadzonki i drzewka, aby posadzić je w długi weekend –

- mówi wójt Maciej Mońka.

Choć jarmark odbywa się po raz drugi, po raz pierwszy w organizację wydarzenia włącza się nowy dyrektor bielickiego oddziału MODR Wojciech Ćwikliński.

- Z drugą edycją jest łatwiej, ponieważ już jest jakieś doświadczenie. Koordynują to pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy brali udział w pierwszej edycji. Pracy jest dużo, cały czas się zgłaszają do nas wystawcy –

- mówi Wojciech Ćwikliński.

W programie stoiska wystawiennicze z branż: rolniczych oraz ogrodniczych. Organizatorzy spodziewają się na przykład większej liczby sprzętu rolniczego niż rok temu. Będą też stoiska instytucji tj. Agencja Mienia Wojskowego czy jednostka wojskowa z Bielic, która będzie zachęcać do wstąpienia w jej szeregi.

Z jarmarku nikt nie wyjdzie głodny, a zadbają o to Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalni wytwórcy żywności.

Rozstawiona zostanie scena.

- Podczas jarmarku wystąpią przedszkolaki z Kurdwanowa oraz uczniowie ze szkoły w Kozłowie Biskupim, będą też występy Folklorka, który działa przy Sochaczewskim Centrum Kultury czy Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie –

- mówi wójt Mońka.

Ponadto na scenie wystąpi też chór Cantabile, Ewelina Berdychowska oraz zespół Excel, który poprowadzi potańcówkę.

- W programie konkursy dla dzieci i dorosłych, np. konkurs dojenia krowy. Będzie też wesołe miasteczko i animacje, będzie pani ze zwierzętami, więc zachęcamy całe rodziny do tego, by przybyły na jarmark i miło spędziły tu czas –

- mówi dyrektor Ćwikliński.

O zaplecze techniczne zadba gmina Nowa Sucha.

- Podzieliliśmy się pracą i każda z instytucji zna swoją rolę. Jako gmina dbamy przede wszystkim o to, by podczas jarmarku było bezpiecznie i żeby był dostęp do mediów, czyli bierzemy na siebie kwestię doprowadzenia prądu, wody czy odprowadzenia nieczystości oraz odbiór odpadów. Spodziewamy się dużej liczby osób i musimy mieć na uwadze nie tylko bezpieczeństwo przed ogólnymi zagrożeniami, ale też sanitarnymi –

- mówi wójt Nowej Suchej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Adam Struzik oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 12.00 na targowisku w Kozłowie Biskupim. Wydarzenie potrwa prawdopodobnie do godziny 20.00.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

BolekBolek

4 0

Miasto oficjalnie forsuje S50 przez Zakrzew, co na to Radni Gminy Nowa Sucha? Przewodniczący Rady zajmie się tematem, czy podkuli ogon i przyklaśnie koledze Janiakowi? Dlaczego mieszkańcy nic nie wiedzą o tym, że sochaczewianin chcą ich wysiedlić pod trasę szybkiego ruchu?

19:13, 16.04.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do Bolka Do Bolka

6 1

Żona Janiaka jest sekretarzem w gminie, to jawny konflikt interesów! Zwolnić ją! To jak koń trojański w gminie!

19:18, 16.04.2025

Kuba Gracjan i CytryKuba Gracjan i Cytry

2 1

Zapraszamy na Ludowy Festyn Swingerski do Wikcinka , wśród atrakcji będą konkurencję sprawnościowe,np. salto nad korytem macior, rzut widłami do pędzącego knura i jazda rowerem bez siodełka ,bo jak mówi Lobełcib jest to sposób banalny który zwiększa popęd seksualny,wieczorem zagra Wasz ulubiony zespół ". Zwisjąder", swój hit, wlaskutasmani, a o północy Dżastina swoje nagie ciało powygina,zapraszamy😉🤭

08:14, 17.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

greggreg

1 0

jak on sie w ten ganiak wcisnał jezuuuu

20:09, 17.04.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PączuśPączuś

1 0

Tylko hop na nową funkcję i dalej pączuś

08:18, 18.04.2025

0%