Zamknij

Światełko pamięci dla Cichociemnych w Brzozowie Starym, zapraszamy

11:41, 17.12.2024 Aktualizacja: 16:00, 17.12.2024
Skomentuj

Co roku Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym organizuje akcję upamiętnienia Cichociemnych poprzez zapalenie światełka pamięci. W ten sposób uczniowie i nauczyciele oddają cześć patronom placówki.

28 grudnia o godzinie 10.00 na cmentarzu parafialnym w Brzozowie Starym, gdzie znajduje się grób Cichociemnych, zostanie zapalone światełko pamięci. Przedstawiciele szkoły w Brzozowie Starym złożą też kwiaty na grobie patronów szkoły. Data uroczystości nie jest przypadkowa.

- 28 grudnia mija 83. Rocznica zrzutu Cichociemnych ekipy Jacket na las Paulinka – Wszeliwy oraz śmierci w Brzozowie Starym dwóch Cichociemnych: rtm. Mariana Jureckiego ps. Orawa i kpt. Andrzeja Świątkowskiego ps. Amurat. To oni pierwsi spośród 316. Cichociemnych oddali życie za ojczyznę, za nas, w myśl haseł „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz „Wywalcz jej wolność lub zgiń” –

- informuje Andrzej Grabarek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym.

Zaproszeni na wydarzenie mogą się czuć okoliczni mieszkańcy oraz pasjonaci historii, a także uczniowie i absolwenci szkoły.

- Światełko pamięci, chwila ciszy, modlitwa niech będą wyrazem naszej pamięci o bohaterach, którzy pierwsi zginęli z tej formacji przylatując z Anglii, by wspomóc walczący naród polski, a polegli w Brzozowie Starym –

- podaje Andrzej Grabarek.

To już 9 edycja światełka dla Cichociemnych.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

O O

0 0

Gdzie można przeczytać komentarze z dzisiejszej sesji w Ilowie

13:49, 17.12.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JerzyJerzy

0 1

Nie przeczytasz nie ma możliwości Wójt za namową nowej przewodniczącej zablokował możliwosc komentowania.

12:24, 18.12.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%