XIX Powiatowy Konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych został rozstrzygnięty. Dzisiaj (5 grudnia) w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie nagrodzeni zostali mistrzowie tej zbiórki. To uczniowie szkół i podopieczni przedszkoli. Na wszystkich czekały wyjątkowe nagrody, między innymi rowery i hulajnogi.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"15009"}
Ten konkurs ma naprawdę długą tradycję, a przy tym w ogóle nie traci na popularności. Mowa o zbiórce makulatury i puszek aluminiowych, którą Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, a ściśle Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska zorganizował już po raz dziewiętnasty. W czwartek 5 grudnia miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie rywalizacji.
- Konkurs ponownie okazał się bardzo obfity w ilości zebranych surowców wtórnych, a szczególnie w kategorii puszek aluminiowych. Dzieci zebrały ponad 162 tysiące sztuk puszek, w roku ubiegłym było to ponad 90 tysięcy, więc jest się z czego cieszyć. Cieszy również wynik zbiórki makulatury, choć tu zebrano nieco mniej niż w zeszłym roku –
- mówi Krzysztof Zieliński Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie.
Mistrzom zbiórki osobiście gratulowała także starosta Jolanta Gonta, która podkreślała ekologiczny wymiar zbiórki.
Zwycięzcy jak zawsze mogli liczyć na wyjątkowo atrakcyjne nagrody, w tym rowery i hulajnogi także za drugie miejsce.
Poniżej szczegółowe wyniki.
W kategorii zbiórki makulatury w XIX Edycji Konkursu Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – Radosław Durlej – klasa VA Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie z ilością 8050 kg.
II miejsce – Gabriela Toczek – klasa VA Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni z ilością 5500 kg.
III miejsce – Natan Majchrzek – klasa II Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kapturach z ilością 3025 kg.
W kategorii zbiórki puszek aluminiowych w XIX Edycji Konkursu Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – Natalia Rybus - klasa VIII Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym z ilością 15005 sztuk.
II miejsce – Oliwia Olkowicz - Klasa I A - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie z ilością 14734 szt.
III miejsce – Hanna Kopka - Klasa I A - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie z ilością 8847 sztuk.
Nagrody zostały również przyznane dla najlepszych grup przedszkolnych i klas szkół podstawowych w kategorii zbiórki makulatury i w kategorii zbiórki puszek aluminiowych. Są to nagrody pieniężne w wysokości 750 zł ufundowane przez Starostę Sochaczewskiego z przeznaczeniem na wypoczynek lub rozrywkę młodzieży. Kryterium wyboru najlepszej grupy przedszkolnej i klasy szkół podstawowych stanowi średnia ilość zebranej makulatury lub zebranych puszek aluminiowych przypadających na jednego ucznia w klasie.
Nagrody otrzymały:
1 8
Gratulacje dla Hani Kopka
1 0
Dlaczego na zdjęciu jest wychowawca innej klasy, nie wychowawca Hani? Wysyłaja tę nauczycielke gdzie tylko chcą, inni nie dają się namowić. Pani Agnieszko, własne zdanie powinna Pani mieć.
7 0
Widzę że ambicje rodziców są większe niż dzieci. Osiem ton makulatury czy ten chłopiec się do tego dotknął.
Dziwne te czasy.😔
1 0
u nas wcale nie ważyli i nie liczyli. Wszyscy się mogli skadac na jednego ucznia.
0 0
Ale to bardzo dobrze że jest w Waszej szkole Pani Agnieszka .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz