6 sierpnia w trasę wyruszy 29. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. W tym roku są pewne zmiany. Zrezygnowano z nazywania grup pielgrzymkowych kolorami.
Zamiast grup: błękitnej, pomarańczowej, białej, biało-żółtej, brązowej, cytrynowej, czerwonej, fioletowej, zielonej i granatowej trzy grupy, którym patronować będą trzej archaniołowie. Taka zmiana podczas 29. ŁPPM na Jasną Górę.
- Zmniejszająca się liczba pątników zachęciła nas do podjęcia decyzji o podziale pielgrzymów naszej diecezji na trzy grupy, aby łatwiej było je zorganizować. I tak Sochaczew, Żyrardów i okolice mają za patrona św. Rafała Archanioła, Skierniewice, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska – św. Michała Archanioła, a Łowicz, Kutno, Żychlin, Łęczyca – św. Gabriela Archanioła –
- mówi ksiądz Jacek Zieliński, przewodnik 29. ŁPPM na Jasną Górę.
Trasa pozostaje bez zmian, podobnie jak to, że sochaczewska grupa wyruszy 5 sierpnia, a więc dzień wcześniej, by dotrzeć do Łowicza.
Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Narodzeni z wody i ducha".
- To hasło zaczerpnięte z Pisma Świętego. Jest ono jakby kontynuacją ubiegłorocznego hasła „Po(d)stawy wiary”. Będziemy mocniej przyglądać się tym podstawom, rozważając na szlaku sakramenty święte –
- mówi ks. Zieliński.
W rozważaniu pomogą nagrane konferencje nagrane i te na żywo.
Tradycyjnie podczas pielgrzymki zaplanowano „punkty specjalne”. Pierwszy to przedstawienie „Mały Książę”, które zaprezentuje w Makowie Niezwykły Teatr z Łowicza, drugi to wieczór adoracji i modlitwy w Wysokienicach, a trzeci – wieczór patriotyczny w miejscowości Małecz koło Lubochni.
Pielgrzymka to wielkie duchowe doświadczenie nie tylko Bożej obecności, ale też ludzkiej dobroci, co podkreśla ksiądz Jacek Zieliński.
- Po raz pierwszy jestem przewodnikiem całej ŁPPM, ale od16 lat chodzę na pielgrzymki i przez całe życie kapłańskie byłem przewodnikiem jakiejś konkretnej grupy. Na trasie uderza mnie wielka życzliwość ludzka. Ludzie biorą wolne z pracy, by przyjąć pielgrzymów, przygotowują dla nich posiłki. To piękne doświadczenie ludzkiej dobroci, którą można też zauważyć na szlaku. Kiedy wędruje się w różnych warunkach, opada się z sił, następuje zwątpienie, wtedy też widać wsparcie ludzi w danej grupie. Zawsze patrzy się na tę drugą osobę, czy może trzeba z nią porozmawiać, może ponieść plecak, chwycić za rękę –
- mówi ksiądz Jacek Zieliński.
Cały czas można zapisywać się na 29. ŁPPM. Do końca lipca można to zrobić online, od 1 sierpnia u księży przewodników, a w trakcie wędrówki - w sekretariacie pielgrzymki.
Ave09:06, 25.07.2024
...fajnie tak w stylu KK...i jak ten Gabriel połączy się z Michałem i tym trzecim to będzie niezła orgia. Fajne sex party.
6 3
To nie o to chodzi kolory kojarzyły się z tęcza. A tęcza to zło 😂...męscy bohaterowie są spoko