Zamknij

Zespół pałacowo – dworski w Chodakowie: od remontu do odrodzenia

10:58, 18.07.2024 Aktualizacja: 09:04, 19.07.2024
Skomentuj

Nowy właściciel zespołu pałacowo – dworskiego w Chodakowie jest w trakcie remontu zabytku. Prace postępują i wszystko wskazuje na to, że niebawem ta część Sochaczewa odzyska jeden z najpiękniejszych obiektów architektonicznych w skali  całego miasta.

Nie ma łatwego życia chodakowski, unikalny zabytek. Długie lata w upuszczeniu czekał na swoje odrodzenie. I wszystko wskazuje na to, że właśnie je przeżywa. Jak już informowaliśmy, swego czasu, by ratować obiekt od zniszczenia, a przy tym poświęcić go szeroko rozumianym celom społecznym i kulturalnym, o jego zakup starał się sochaczewski samorząd miejski. Negocjacje jednak nie powiodły się i ostatecznie w zeszłym roku zespół pałacowo – dworski nabył prywatny właściciel.

- Na dzień dzisiejszy pałacyk jest przygotowywany przez obecnego właściciela do remontu. Decyzja o warunkach zabudowy została już wydana. Ma tam powstać sala koncertowa, budynek ma również służyć na cele komercyjne –

- wyjaśniał na sesji rady miasta w czerwcu 2023 roku ówczesny zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

Zgodnie z tą zapowiedzią ruszył remont zabytku. Obecnie jesteśmy świadkami naprawy dachu i stropów. Czekamy na efekt finalny, zabytek ma ogromny potencjał, jego urodę widać nawet w obecnym stanie, po odnowieniu może być największą ozdobą tej części Sochaczewa, a i całego miasta.

Historia zespołu pałacowo – dworskiego nie jest dostatecznie zbadana. Przyjmuje się, że część pałacowa jest starsza i powstała w XIX wieku, a dwór w dwudziestoleciu międzywojennym.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Elwira Elwira

4 0

Ja bym się tak nie zachwycała zawczasu. Ten właściciel ma w Polsce inny wyremontowany zabytek. Odbywają się w nim komunie osiemnastki wesela... Już widzę pierwsze wesela kończące się o 6.00 rano z muzyką grającą ludziom pod oknami. Stamtąd do okien jest z 30 metrów.

20:07, 18.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%