Zamknij

Osiemdziesiątka na studniówce sto dni przed maturą

14:11, 12.02.2024 gbg Aktualizacja: 20:48, 12.02.2024
Skomentuj

Miesiące przygotowań, by ten najważniejszy bal na 100 dni przed maturą był wyjątkowy. Studniówka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się 10 lutego w sochaczewskim „Dworku Magnat”.

[FOTORELACJA]13524[/FOTORELACJA]

Ponad 200 osób: uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości i oczywiście rodziców w roli organizatorów tego wydarzenia.

4 klasy technikum i jedna klasa liceum. Jak zawsze w scenariuszu takiego balu są stałe punkty.  Przemówienie dyrektor szkoły Julii Jakubowskiej, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego wieczoru i przy okazji  wspomniała swoją studniówkę. Były też gratulacje i życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców Doroty Spilaszek, oraz przewodniczącej Komitetu Studniówkowego Bogusławy Gawor.

Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla wychowawców, w tym roku były: to Lucyna Sobieraj, Justyna Bednarek, Anna Świnoga, Anna Kwiatkowska i Kamila Kocimska Gratulacje i życzenia przekazała również starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

Punkt kulminacyjny  wieczoru to oczywiście polonez  - ćwiczony intensywnie pod kierunkiem Iwony Pakulskiej, wypadł perfekcyjnie. Uczniowie odtańczyli  przygotowany układ nie pomijając żadnego z elementów. 

W pierwszej parze dyrektor Julia Jakubowska i Maciej Kamionka, potem wychowawcy poszczególnych klas wraz z uczniami. Polonez to ten moment, na który wszyscy czekają –  błyski fleszy, cichy szmer kamer i zachwycone spojrzenia rodziców.

Suknie efektowne, wieczorowe, w większości czarne, odsłaniające ramiona, czasem błyszczące, aczkolwiek od czasu do czasu błysnęła gdzieś czerwień, zieleń czy błękit, a spod sukni spoglądały studniówkowe czerwone podwiązki. Panowie w garniturach: elegancko, w tym roku postawili na klasykę, żadnych błyszczących i kolorowych  marynarek – granat -  do północy wszyscy w marynarkach – do nich białe koszule i muchy.

Tuż przed północą  niespodzianka!  „Szkolna Familiada” z udziałem uczniów i nauczycieli – zabawa była znakomita, cała sala wspierała  drużyny uczniów i nauczycieli, które  walczyły o punkty. I tak przy okazji ci ostatni zdobyli dodatkową wiedzę dotyczącą np.  ulubionych miejsc uczniów - poza oczywiście salami lekcyjnymi - czyli w czasie przerw, ale nie tylko, potwierdzili swoją znajomość powodów uczniowskich spóźnień – zaspałem to oczywiste, ale doszło też zepsuł mi się samochód albo autobus – czyli udział „siły wyższej”.  Ponownie okazało się, że wyobraźnia uczniowska nie zna granic.

Z innych atrakcji studniówkowych z kronikarskiego obowiązku należy odnotować obecność foto budki, między jednym a drugim tańcem maturzyści chętnie zaglądali do niej. Menu urozmaicone, uwzględnieni zostali również weganie i wegetarianie, czyli dla każdego coś smacznego.

Zabawa trwała do białego rana i to nie jest przesada. Kiedy didżej zapowiadał ostatni taniec, na dworze świtało.

 

(gbg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

N.N.

4 0

Najlepszej wychowawczyni wam zabrakło, 5 klas to i 5 wychowawców, Pani Ania Kwiatkowska na zawsze w serduchu 16:35, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%