Zamknij

Światłowód w gminie Iłów, potrzebna zgoda mieszkańców z 14 miejscowości

09:16, 12.02.2024 K.Ż Aktualizacja: 11:58, 12.02.2024

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości mieszkańcy gminy Iłów, będą mieli również możliwość korzystania ze światłowodu. Sieć ma zostać położona w następujących miejscowościach Gilówka Górna, Narty, Iłów, Wołyńskie, Przejma, Krzyżyk Iłowski, Brzozowiec, Emilianów, Karłowo, Kaptury, Zalesie, Sadowo, Brzozówek, Brzozów Stary. Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana, konieczna jest zgoda każdego właściciela gruntu nad którą będzie podwieszany kabel światłowodowy.

W gminie Iłów pojawiła się informacja, że na jej terenie powstanie światłowód. Sieci światłowodowe miałby zostać położone w następujących miejscowościach Gilówka Górna, Narty, Iłów, Wołyńskie, Przejma, Krzyżyk Iłowski, Brzozowiec, Emilianów, Karłowo, Kaptury, Zalesie, Sadowo, Brzozówek, Brzozów Stary. Jak zaznacza wójt Jan Kraśniewski, aby inwestycja mogła zostać zrealizowana, konieczna jest zgoda każdego właściciela gruntu nad którą będzie podwieszany kabel światłowodowy.

- Operator telekomunikacyjny Światłowód Inwestycje Sp. z o.o., planuje inwestycję w naszej gminie polegającą na budowie sieci światłowodowej, która będzie podwieszana na istniejących slupach telekomunikacyjnych, należących do Orange Polska S.A. oraz słupach energetycznych operatora energetycznego Energa. Jako wójt zostałem o inwestycji poinformowany przez projektanta pana Tomasza Mroza, który działa w imieniu inwestora na podstawie pełnomocnictwa nr S-1/2657/2023/P0A z dnia 27.10.2023 roku. W związku z tym, że linie podwieszane będą nad działkami należącymi do Państwa, konieczna jest zgoda każdego właściciela gruntu nad którą będzie podwieszany kabel światłowodowy. Jest to niezbędne do zrealizowania inwestycji. Po zrealizowaniu inwestycji będą mieli Państwo możliwość przyłączenia się do sieci światłowodowej, po zawarciu umowy z operatorem na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wszelkie koszty dotyczące inwestycji ponosi Inwestor. Po zakończeniu prac ma obowiązek doprowadzić teren do stanu pierwotnego –

- informuje wójt Jan Kraśniewski.

Mieszkańcy zainteresowani inwestycją mogą kontaktować się z projektantem inwestycji Tomaszem Mrozem: mail: [email protected], tel.  517 478 225.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%