Zamknij

Wielkanocny konkurs MOW-u

10:03, 10.02.2024 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie Aktualizacja: 14:16, 12.02.2024
Skomentuj

Powiatowy konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” w tym roku organizowany jest po raz czwarty. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, który jest jego organizatorem zachęca do udziału w nim uczniów szkół podstawowych – klasy IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Partnerem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, a patronat honorowy sprawuje nad nim starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

Zadaniem uczniów jest wykonanie przestrzennej pracy – np. pisanki, stroika czy innej ozdoby wielkanocnej. Należy wykorzystać w miarę możliwości materiały naturalne i surowce wtórne. Koniecznie trzeba uwzględnić wyraźne elementy tradycji nawiązującej do świąt Wielkiej Nocy. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Organizator oczekuje, by były one stabilne, mogą być wykonane dowolną techniką. Komisja konkursowa, która zbierze się w MOW, aby ocenić prace, przy wyborze najładniejszych prac kierować będzie się: ogólnym wrażeniem artystycznym, oryginalnością pomysłu, wkładem pracy, estetyką i trwałością jej wykonania. Ważne będą też walory plastyczne jak np. kolorystyka oraz umiejętność stworzenia pracy z wykorzystaniem jak największej ilości elementów wtórnych i dodatków naturalnych.

Przyznane zostaną nagrody za I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia. Na prace organizator czeka do 4 marca br. Należy je dostarczyć osobiście do placówki w Załuskowie a także, wzorem lat ubiegłych można zostawić w Powiatowym Zespole Edukacji (8.00-16.00 pn. - pt. – ul. marsz. J. Piłsudskiego 65).

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego – 17 marca, w hotelu Chopin w Sochaczewie, o czym nagrodzeni zostaną poinformowani.

Od pierwszej edycji konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wpływa ponad 100 prac, liczymy, że nie inaczej będzie i podczas tej edycji. Czekają atrakcyjne nagrody – zachęcamy do udziału.

Pełna treść regulaminu wraz z potrzebnymi załącznikami znajduje się na stronie internetowej Starostwa www.powiatsochaczew.pl w zakładce KONKURSY.

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%