Zamknij

Sanniki: sezon artystyczny rozpoczęty, młodzi artyści oczarowali publiczność

15:09, 06.02.2024 K.Ż Aktualizacja: 15:40, 06.02.2024
Skomentuj foto ECA w Sannikach foto ECA w Sannikach

W Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w ubiegłą niedzielę 4 lutego wystartował sezon artystyczny. Tym razem przed sannicką publicznością wystąpili dwaj bardzo młodzi muzycy – pianista Mateusz Dubiel i saksofonista Augustas Vasiliauskas. Sylwetki artystów przedstawił profesor Bartosz Korzeniewski.

[FOTORELACJA]13486[/FOTORELACJA]

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach w ubiegłą niedzielę zaprosiło na pierwsze w tym roku wydarzenie muzyczne. Tym razem w ramach współpracy z Towarzystwo im. Fryderyka Chopina  oraz Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych zorganizowano koncert „Muzyczne podróże Chopina”. Tym razem przed sannicką publicznością wystąpili dwaj bardzo młodzi muzycy – pianista Mateusz Dubiel i saksofonista Augustas Vasiliauskas. Sylwetki artystów przedstawił profesor Bartosz Korzeniewski.

- W minioną niedzielę odbył się już pierwszy koncert. Tym razem rozpoczęliśmy od cyklu „Muzyczne podróże Chopina”. Był on współorganizowany z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina i Ośrodkiem Badań Nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych. Bardzo cieszył się ten koncert dużym powodzeniem. Wstęp był wolny, mieliśmy pełna salę. Choć młodzi wykonawcy, to jednak publiczności się bardzo spodobali. Bardzo w tym dniu było nam miło, że państwo pamiętacie i śledzicie nas, bo ten koncert zaproponowaliśmy państwu tak w ostatniej chwili, ze względu, że współorganizatorzy się do nas zgłosili. Spotkał się on z bardzo dobrym odbiorem za co bardzo dziękuję –

- podsumowała Monika Patrowicz, dyrektor ECA w Sannikach.

Był to wyjątkowo energetyczny koncert. który mocno przypadł publiczności do gustu. Grane były  tematyczne utwory Fryderyka Chopina w aranżacjach również na saksofon. Przybyli goście usłyszeli też jazzowe kompozycje. Jak informują organizatorzy nie bisy były dwa – jeden w duecie, potem Mateusz Dubiel przypieczętował muzyczne podróże Mazurkiem Chopina.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie wraz z Kołem w Sannikach, współorganizatorem Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. A wszystko to we współpracy z Ośrodkiem Badań Nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%