Zamknij

Rybno: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Karolków Rybnowski - Nowa Wieś

13:37, 05.12.2023 UG Rybno Aktualizacja: 14:22, 05.12.2023

Mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Rybno mogą być zadowoleni z nowo wyremontowanego odcinka drogi, co poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort poruszania się.

[FOTORELACJA]13232[/FOTORELACJA]

Jak informuje Urząd Gminy w Rybnie zaledwie kilka dni temu zakończyły się prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej Karolków Rybnowski-Nowa Wieś-Zygmuntówka". Na wykonanie inwestycji samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie 182 659,00 zł dzięki złożonemu wniosku w Lokalnej Grupie Działania „Ziemia Chełmońskiego" ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

Całkowity koszt przebudowy drogi gminnej Karolków Rybnowski - Nowa Wieś - Zygmuntówka wyniósł około 300 000,00 zł.

W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa na odcinku o długości 500 m. Wykonana została również regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych oraz regulacja pionowa studzienek rewizyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem w zakresie - Budowa lub przebudowa publicznych dróg gminnych lub powiatowych, które skracają dystans lub czas dojazdu do obiektów użyteczności publicznej, w których są świadczone usługi społeczne, zdrowotne, opiekuńczo - wychowawcze, lub edukacyjne dla ludności lokalnej.

- W tym miejscu dziękuję Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz posłowi Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu za przekazanie środków finansowych na realizację inwestycji. Złożyliśmy dobry wniosek, który zyskał akceptację, co bardzo nas cieszy, bo możemy razem we współpracy i przy wsparciu samorządu marszałkowskiego zrealizować ważną inwestycję związaną z poprawą infrastruktury drogowej na terenie naszej gminy – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno. Ponadto wójt składa podziękowania Radnym Gminy Rybno za wyasygnowanie z budżetu gminy środków finansowych na realizację zadania, członkowi Zarządu Powiatu w Sochaczewie Bożenie Samson, radnej Annie Mazgaj, radnemu, sołtysowi Andrzejowi Nowakowi, sołtys Monice Gadzińskiej za pomoc i wsparcie w realizacji tego zadania. Dziękuję także pracownikom Urzędu Gminy Rybno za przygotowanie dokumentacji i merytoryczny nadzór nad prawidłowym przebiegiem inwestycji oraz mieszkańcom, którzy zabiegali o przebudowę tej drogi. Podziękowania składam również Lokalnej Grupie Działania „Ziemia Chełmońskiego" za owocną współpracę w pozyskaniu dofinansowania

– wymienia wójt Damian jaworski. 

Inwestycję zrealizowała firma Rydmar z Juliopola.

Jak zapowiada wójt w przyszłym roku zostanie przebudowany dalszy odcinek tej drogi, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Wykonano już na to zadanie dokumentację projektową.

W 2024 roku w gminie Rybno będą również przebudowywane, remontowane inne drogi gminne i powiatowe. Obecnie wykonywane są dokumentacje projektowe.

 

 

 

 

 

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%