Zamknij

Mikołajki: sprawdzamy czy sochaczewianie je obchodzą

08:36, 06.12.2023 ZSKZ Sochaczew Aktualizacja: 15:50, 06.12.2023
Skomentuj ZSKZ ZSKZ

Dziś Mikołajki. Pytaliśmy mieszkańców Sochaczewa jak obchodzą to święto i jak obchodzono je kiedyś. Odpowiedzi były niezwykle zróżnicowane, co odzwierciedla bogactwo społecznych przekonań.

[FOTORELACJA]13231[/FOTORELACJA]

Większość zapytanych potwierdziła, że obchodzi Mikołajki. Niektórzy podkreślali sentymentalną wartość tego święta, widząc w nich okazję do dzielenia się radością z najbliższymi. Część osób przytoczyło wspomnienia ze szkoły, kiedy to w czasie Mikołajek uczniowie, zajadając się słodyczami, celebrowali to piękne święto. Tak dzieje się też obecnie w wielu szkołach.

Kiedyś prezenty opierały się głównie na ubraniach czy słodyczach, rzadko obdarowywano dzieci zabawkami. Dziś bywa z tym różnie. Ubrania wchodzą w grę, ale raczej te z ulubionymi postaciami z bajek czy filmów. 

- Dla mojego syna w tym roku zakupiłam rękawiczki imitujące sieć Spiderman'a - jego ulubionego bohatera uniwersum Marvela”-

- powiedziała nam mieszkanka. 

W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież proszą głównie o nowoczesne zabawki, technologiczne nowości rynkowe lub po prostu pieniądze, jako uniwersalny prezent.

(ZSKZ Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%