Zamknij

Mikołajki w Sochaczewie: program wydarzenia

12:04, 21.11.2023 UM Sochaczew Aktualizacja: 12:59, 21.11.2023
Skomentuj

 Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, moc występów na świątecznej scenie oraz ponad dwudziestu wystawców ze świątecznymi smakołykami i upominkami - tak będą wyglądać tegoroczne Sochaczewskie Mikołajki. Po raz kolejny przybędzie też święty Mikołaj, aby spotkać się z grzecznymi dziećmi. Zapraszamy na podzamcze i do amfiteatru 3 grudnia, w godzinach od 15:00 do 18:00 oraz na jarmark, który potrwa cały weekend 2 i 3 grudnia.

 

Scena amfiteatru

Atmosferę w amfiteatrze rozgrzeją występy artystyczne. W świątecznej scenerii i repertuarze zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury (Studio Piosenki, Zespół wokalny PRESTO, Klub piosenki, Zespół taneczny ABSTRAKT, Young Maska, Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca FOLKLOREK) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej (Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sochaczewie pod kierunkiem Iwony Niemyjskiej, przy fortepianie Włodzimierz Sieczkowski). Całości dopełnią animatorzy z SCK, dzięki którym każdy choć przez chwilę poczuje się dzieckiem i podda się magii świąt.

Wystawa bożonarodzeniowych szopek

Sochaczewskim Mikołajkom będzie towarzyszyć prezentacja prac konkursowych na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. W konkursie organizowanym już po raz 29 przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą będzie można podziwiać ręcznie wykonane przez młodszych i starszych mieszkańców stajenki. To jedyna okazja, by w przedświątecznej atmosferze przyjrzeć się konkursowym pracom tuż przed oficjalnym zakończeniem konkursu.

Zabawy z biblioteką

Również w pobliżu sceny rozmieszczone będą liczne atrakcje. Do wspólnej zabawy najmłodszych zaprosi Miejska Biblioteka Publiczna. Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie animacji dla dzieci i konkursów z nagrodami.

Karuzela dla najmłodszych

Muzyką i magią świateł wyróżni się na pewno karuzela wiedeńska. Po raz kolejny najmłodsi będą mieli możliwość miło i aktywnie spędzić tutaj czas. Dzięki pięknym ruchomym figurom prezentującym bajkowe postacie przejażdżka na karuzeli sprawi, że oprócz niezapomnianej zabawy będą także wspaniałe wspomnienia.

Zagroda reniferów

W niedzielę, 3 grudnia, podzamcze odwiedzi też gość specjalny - święty Mikołaj. Będzie czekał w specjalnie zbudowanej zagrodzie, gdzie dzieci spotkają Rudolfa oraz resztę zaprzęgu ciągnącego sanie z prezentami dla dzieci. Będzie to też świetna okazja, by zrobić zdjęcie nie tylko z Mikołajem, ale także saniami zaprzężonymi w prawdziwe renifery.

Mikołajowa poczta

Dzięki punktowi pocztowemu i mikołajowej poczcie dzieci będą mogły osobiście lub z pomocą dorosłych napisać list do świętego Mikołaja. Obecne w punkcie elfy pomogą w stworzeniu wyjątkowej korespondencji, która z ul. Podzamcze w Sochaczewie trafi wprost do Rovaniemi w Laponii.

Zrób to sam

Pod takim hasłem odbędą się rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych – łańcuchów, stroików, bombek czy świątecznych skarpet. A wszystko to pod okiem wprawnych artystów i animatorów, którzy pokażą, że w bardzo prosty sposób można wykreować coś pięknego dla siebie lub kogoś bliskiego. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Jarmark świąteczny

Jarmark świąteczny zostanie zlokalizowany przy ul. Podzamcze i potrwa dwa dni – w sobotę i niedzielę 2 i 3 grudnia. Swoje produkty zaprezentuje ponad 20 wystawców. Odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się między innymi w świąteczne dekoracje, rękodzieło, jak również wyjątkowe domowe wyroby regionalne związane z tradycją świąt Bożego Narodzenia. Jarmark to także dobry pomysł na niezapomniane prezenty dla najbliższych.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz wystawców z bliska i daleka będzie można spotkać lokalne organizacje pozarządowe i wesprzeć ich działalność kupując rękodzieło wykonane przez podopiecznych stowarzyszeń czy fundacji. Nie zabraknie świątecznych dekoracji i animacji, które umilą świętowanie małym i dużym. Wśród wystawców znajdą się m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej Ja-Ty-My, Stowarzyszenie na rzecz pieczy zastępczej Stacja Dom, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze Atria i Antares. Jedną z atrakcji będzie wspólne dekorowanie pierników, do którego zaproszą harcerze. 

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%