Zamknij

Przełom w sprawie powiększenia żłobka w Giżycach

11:52, 21.11.2023 K.Ż Aktualizacja: 10:46, 22.11.2023
Skomentuj

Jest przełom w sprawie powiększenia żłobka w Giżycach w gminie Iłów. Do sfinalizowania sprawy doszło w ostatnich dniach.  Żłobek oficjalnie został otwarty 21 stycznia ubiegłego roku. Aktualnie w placówce przebywa 8 dzieci. W maju tego roku Urząd Gminy w Iłowie pozyskał ponad 900 tys. zł dofinansowania na tworzenie 23 nowych miejsc opieki w Żłobku Maluch+ w Giżycach oraz 692 208 zł na 3-letni okres funkcjonowania tych miejsc.

Jest przełom w sprawie powiększenia żłobka w Giżycach w gminie Iłów. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z programu Maluch Plus już jakiś czas temu, jednak kwestia podpisania umowy utknęła w Urzędzie Wojewódzkim. Do sfinalizowania sprawy doszło w ostatnich dniach. O szczegółach wójt Jan Kraśniewski.

- Przedłużał się czas podpisania umowy z wojewodą. Przypomnę, że obecnie funkcjonuje żłobek dla ośmiorga dzieci. W tej chwili dostaliśmy środki na 23 dodatkowe miejsca. To jest bardzo duże dofinansowanie, bo w sumie 936 tys. zł.   Dzięki temu możemy wykonać tę inwestycję. 6 listopada została podpisana umowa. Analizujemy ją jeszcze. Musi się jeszcze wypowiedzieć projektant, co do kosztorysu, czy trzeba go weryfikować, czy nie. I na dniach pewnie ogłosimy nabór, aby od września ruszyć już z pełnym żłobkiem –

- wyjaśnił wójt Jan Kraśniewski.

W najbliższych dniach gmina zajmie się dostosowaniem pomieszczeń w budynku.

- To jest dalsze zagospodarowanie budynku po dawnej szkole podstawowej. Część z tych sal nadal nie jest użytkowana. W placówce funkcjonuje też odział przedszkolny. I to jest pewne ułatwienie dla rodziców, bo jak już przywożą dziecko do żłobka, to mogą również starszą pociechę zostawić w przedszkolu –

- podsumowuje wójt Jan Kraśniewski.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 2

Żłobek, przedszkole są bardzo potrzebne, ale więcej miejsc.
Panie Wójcie Gm. Iłów, w takiej Gminie jak Rybno powstało nowoczesne przedszkole, ośrodek zdrowia, a w Gminie Iłów zero... .
Co Pan robi na tym stanowisku??????????
Brawo Rybno:) 13:51, 22.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%