Zamknij

Podgrzybki w śniegu zebrane. Czy to ostatnie w tym roku?

14:51, 20.11.2023 K.Ż Aktualizacja: 13:20, 21.11.2023
Skomentuj

Tegoroczna jesień nie była łaskawa dla grzybiarzy. Suche lato spowodowało, że nasze lasy nie obrodziły zbyt obficie grzybami w tym roku. W wielu rejonach Polski pojawiają się jednak informacje, że większy wysyp ma miejsce w listopadzie. Mamy na to potwierdzenie z sąsiedniego Wyszogrodu, czy z gminy Nowa Sucha, gdzie w kurdwanowskim lesie pod pierwszym śniegiem, można były natrafić na piękne okazy podgrzybków.

[FOTORELACJA]13165[/FOTORELACJA]

I choć w kalendarzu jeszcze jesień, a weekend postraszył nas zimową aurą i śniegiem,  to końcówka listopada potrafiła zaskoczyć pozytywnie grzybiarzy. Wędrujący po lasach w całym kraju chwalą się dorodnymi grzybami. W naszym powiecie też możemy poszczycić się pięknymi okazami znalezionymi w ten weekend na terenie gminy Nowa Sucha. Pan Paweł, który wybrał się na spacerową przebieżkę po lesie w Kurdwanowie, natrafił na wysyp podgrzybków. Kto wie, może jeśli aura będzie sprzyjająca, to nie będą to ostatnie grzyby w tym roku. Panu Pawłowi, gratulujemy pięknego zbioru. Wszystkich zachęcamy do odwiedzin leśnych ostępów i spacerów. Być może będzie to doskonała metoda na podreperowanie zapasów do produkcji wigilijnych pierogów z grzybami.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Reklama❗❗❗Reklama❗❗❗

3 0

Reklama na reklamie tego nie da się czytać ❗❗❗❗ 20:48, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MokMok

0 0

Przyroda jest dla Polaków ...bardzo szczodra...o czym świadczą grzybki pod śniegiem...jest bardziej szczodra niż rząd który nierządem stoi...i nie odchodzi w niebyt..czeka na zmartwychwstanie.Czas najwyższy utworzyć rząd i pchać nasza ojczyznę do przodu jak ten z Torunia Redemptorysta...ALLELUJA I DO PRZODU....I BIERZE KASE OD WSZYSTKICH .Pamietam jak za komuny było hasło.OJCZYZNA TO NASZ ZBIOROWY OBOWIĄZEK...❤️ 22:05, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%