Zamknij

Kuchareczki kino organizują i społeczność integrują, będą dwa seans

09:39, 02.11.2023 K.Ż Aktualizacja: 08:27, 03.11.2023
Skomentuj

Koło Gospodyń Wiejskich Kuchareczki z gminy  Rybno w planach ma kolejną integrację społeczną. Tym razem dla mieszkańców zostanie zorganizowane mobilne kino. W planach jest projekcja dwóch filmów 11 i 18 listopada. Akcja odbywa się pod hasłem: „Kuchareczki kino organizują i społeczność integrują”. Partnerami wydarzenia są wójt gminy Rybno i  samorząd województwa mazowieckiego. 

 Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Kuchareczki do gminy zawita mobilne kino. W Szkle Podstawowej w Rybnie zostaną wyświetlone dwa seanse. Na ten cel pozyskano dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Pierwszy seans zaplanowano 11 listopada.

- Jako pierwszy 11 listopada o 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rybnie wyświetlony zostanie film Miłość i miłosierdzie. Jest to film o siostrze Faustynie Kowalskiej. Został on wybrany nie przypadkowo. Właśnie w naszej gminie w 2001 roku została założona Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia. Siostry zakonne za swoją patronkę obrały właśnie Faustynę Kowalską. Dlatego bardzo serdecznie już wszystkich zapraszamy –

- zachęcał Damian Kwaśnik z Koła Gospodyń Wiejskich Kuchareczki z gminy Rybno.

Projekcję drugiego seansu zaplanowano na  18 listopada.  O 18.00 w tej samej lokalizacji zostanie wyświetlony film Pokusa w reżyserii Edyty Folwarskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny, choć w przypadku tego filmu obowiązuje ograniczenie wiekowe. Zapraszamy widzów od 16 roku.  

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JaśJaś

0 0

Pomysł fajny. Repertuaru jednak nie zazroszczę....Szczególnie ten drugi...2,6 na 10 na filmweb. 17:32, 03.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%