Zamknij

Umowy w Żdżarowie podpisane, mocne wsparcie trafi do KGW, straży i stowarzyszeń

19:57, 11.10.2023 K.Ż Aktualizacja: 17:05, 03.11.2023
Skomentuj

30 Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych z powiatu sochaczewskiego i żyrardowskiego ze wsparciem Mazowsza. W budżecie samorządu mazowieckiego przeznaczono na ten cel ponad 200 tys. zł. W  środę 11 października w Świetlicy Wiejskiej w Żdżarowie odbyło się podpisanie umów i wręczenie czeków. W wydarzeniu uczestniczył Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego, Daniel Łaga, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Grzegorz Dobrowolski, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Żyrardowie, a także beneficjenci.

[FOTORELACJA]12959[/FOTORELACJA]

Samorząd województwa mazowieckiego po raz kolejny wspiera finansowo Koła Gospodyń Wiejskich i organizację pozarządowe. Dzięki dofinansowaniom będą mogły zakupić niezbędny do działalności sprzęt gastronomiczny, czy zorganizują pikniki integracyjne. W tym roku władzę Mazowsza na realizację programu przeznaczyły 6,8 mln zł, z których skorzysta 1039 KGW i innych organizacji pozarządowych, w tym 30 podmiotów z naszego subregionu. Większość dofinansowań trafi do gminy Brochów, aż 19.

- Gmina Brochów wzorem lat ubiegłych wiedzie prym w pozyskiwaniu dofinansowań z tego programu, bo to właśnie tam jest największa mobilizacja i najwięcej Kół Gospodyń Wiejskich. W innych gminach te koła też sukcesywnie pozyskują środki i się rozwijają. Dziś wśród beneficjentów były też stowarzyszenia z gmin Rybno, Nowa Sucha, Sochaczew, czy Teresin. Bardzo się z tego tytułu cieszę. Jestem zadowolony, że samorząd województwa wspiera właśnie tego typu programy. To pokazuję, że wsparcie po kilka tysięcy złotych, na zakup niezbędnego sprzętu gastronomicznego, czy AGD, RTV mobilizuję te jednostki do działania i budowania lokalnych wspólnot. To jest dla nas niezwykle cenne i ważne -

- podsumowuje Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego.

Większość dofinansowań trafi do gminy Brochów. Z pozyskanego dofinansowanie w kwocie 7 tysięcy złotych cieszy się Stowarzyszenie Aktywni dla Brochowa.

-W tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup namiotu oraz witryny chłodniczej. Wcześniej udało nam się pozyskać środki z Mazowsza na zakup dmuchańca, który towarzyszy nam przy każdej imprezie i pikniku organizowanym na terenie naszej gminy. Jest bardzo intensywnie wykorzystywany. Dziękujemy, władzom Mazowsza za to, że dostrzegają nasze lokalne potrzeby -

- mówiła Marta Głuchowska, prezes Stowarzyszenia Aktywni dla Brochowa.

 

 

 

 

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

BronekBronek

3 0

Ten pan też lata z kartonikami tylko strasznie drobne sumy rozdaje. Skąpy jak całe jego ugrupowanie. 12:12, 12.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WólczakWólczak

0 0

Kartoniki, kartoniki. Dlaczego normalni ludzie dają się wykorzystywać w polityce? 20:09, 12.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomekRomek

1 0

Teraz za tymi kartonikami nie idą pieniadze tylko weksle, oj bedzie biednie 08:31, 17.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%