Zamknij

Iłów: Rajd Rowerowy Śladami Kultury Ewangelickiej

11:01, 17.09.2023 K.Ż Aktualizacja: 19:37, 17.09.2023
Skomentuj

W sobotę 16 września z Iłowa po raz pierwszy wyruszył Rajd Rowerowy Śladami Kultury Ewangelickiej. Projekt został sfinansowany w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią wydarzenia była Małgorzata Kunz, dyrektor GOK w Iłowie. Cykliści do przejechania mieli 23-kilometrową trasą. Na zakończenie w parku „100-lecia Odzyskania Niepodległości” w Iłowie, przy ul. Strażackiej czekał poczęstunek.

[FOTORELACJA]12847[/FOTORELACJA]

[WIDEO]836[/WIDEO]

W sobotę 16 września przy akompaniamencie pięknej słonecznej pogody po raz wyruszył Rajd Rowerowy Śladami Kultury Ewangelickiej. Wydarzenie rozpoczęło się na Placu Kasztanowym od odsłonięcia okolicznościowej tablicy, upamiętniającej ślady kultury ewangelickiej na terenie gminy Iłów. Komandorem rajdu był wójt Jan Kraśniewski.  

- Projekt został sfinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego powiatu sochaczewskiego. Organizatorem rajdu była gmina Iłów i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, zaś współorganizatorami: Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie oraz jednostki OSP z terenu gminy Iłów. Cieszę się, że ten rajd po pandemii doszedł do skutku. Wzięła w nim udział ponad 100 cyklistów. I co cieszy, nie tylko z gminy Iłów, ale Sochaczewa, Łowicza, Płocka, czy Kiernozi. Tras wiodła przez nasze malownicze wioski, a historyk Jakub Wojewoda wzbogacał go opowieściami. Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu za współpracę -

- mówił wójt Jan Kraśniewski.

Ponad 100 cyklistów, wśród których byli nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale też cykliści z Płocka, czy Kiernozi, do pokonania miało 23-kilometrową trasę, która wiodła rzez malownicze, nadwiślańskie tereny Gminy Iłów, nawiązujące tematycznie do rajdu, a także miejsca historyczne związane z I i II wojną światową. Meta miała miejsce na terenie parku „100-lecia Odzyskania Niepodległości” w Iłowie, przy ul. Strażackiej, gdzie na wszystkich czekała pyszna grochówka, bigos i słodkie wypieki przygotowane przez KGW Zgoda z Iłowa.

- Celem zorganizowanego wydarzenia była popularyzacja aktywnego wypoczynku, upowszechnianie turystyki rowerowej, promocja walorów krajobrazowych, historycznych gminy Iłów oraz integracja środowiska lokalnego. Dziękuję Wszystkim uczestnikom rajdu, mieszkańcom powiatu sochaczewskiego za głosy, dzięki którym doszło do realizacji tego projektu. Podziękowania kieruję także do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz wójta gminy Iłów Jana Kraśniewskiego, Pracowników UG, Anny Marciniak, Jakuba Wojewody – historyka, kierownika oddziału Muzeum Wojska Polskiego, druhów Strażaków z OSP Iłów, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Sochaczewie, oraz Posterunku Policji w Iłowie, Andrzeja Wojciechowskiego, Mariusza Szymaniaka, KGW Zgoda w Iłowie, Klubu Senior plus, Środowiskowej Hali Sportowej, Grzegorza Cichockiego, Radosława Kunz, Pauliny Szczesnej, Arkadiusza Babańczyka, Mateusza Domańskiego, Jolanty Kraśniewskiej. Dzięki Państwa zaangażowaniu cele zostały zrealizowane, a wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia pozostanie na długo w pamięci -

- podsumowuje Małgorzata Kunz, dyrektor GOK oraz główna pomysłodawczyni rajdu.

Każdy ze zgłoszonych uczestników rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz certyfikat uczestnictwa w rajdzie. Po przybyciu wszystkich uczestników na metę przeprowadzono konkurs wiedzy o gminie Iłów. Dwudziestu sześciu zwycięzców otrzymało nagrody - bony podarunkowe. Nagrody otrzymał także najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu. Były też lody dla ochłody.

(K.Ż)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

ciekawyciekawy

4 2

A poseł PIS gdzie ??? 12:41, 17.09.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do ciekawydo ciekawy

2 3

Nudzisz baranie i nierobie 13:22, 17.09.2023


Jola z Iłowa Jola z Iłowa

0 1

Serio na taką tablice poszły pieniądze? 23:39, 18.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%