Zamknij

MAZOpiknik w Sannikach, są twórcy ludowi, będą też trakcje na scenie

13:40, 16.09.2023 K.Ż Aktualizacja: 12:39, 18.09.2023
Skomentuj

W sobotę 16 września w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach wystartował przedostatni MAZOpiknik. Od 11.00 wszyscy przybyli na teren pałacow-parkowy mogli wziąć udział m.in. w jarmarku produktów regionalnych, grach i konkursach. Od 18.00 zapraszamy na część koncertową. Najpierw sannicką scenę przejmie Artur Gotz z zespołem, a o godz. 19.00 wystąpi kabaret Pod Wyrwigroszem.

[FOTORELACJA]12841[/FOTORELACJA]

[WIDEO]834[/WIDEO]

Dziś sannickim parku zrobiło się piknikowo-jarmarkowo. A wszystko to za sprawą MAZOpikniku organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. To 14. przed ostatnie tego typu wydarzenie.

Przybyli goście mogą wziąć udział w warszatatach eko i zero waste, m.in. wykonać las w słoiku, ozdobić torby wielokrotnego użytku, zrobić własnoręcznie mydło czy woreczki zapachowe. Dla miłośników lokalnych przysmaków i rękodzieła przygotowano jarmark produktów regionalnych i wyrobów ludowych.

Pomyślano również o najmłodszych, przewidziano dla nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie buziek czy plecenie warkoczyków. Nieco starsi mieszkańcy mogą podszkolić swoje umiejętności taneczne, a także wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. W miasteczku zdrowia uczestnicy pikniku mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich obejmujących m.in. porady dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także pomiar masy i składników ciała.

Nie zapomniano również o części artystycznej. Sannicka scena ożyje o 18.00, pojawi się na niej Artur Gotz z zespołem. Godzinę później o humor biesiadników zadba kabaret Pod Wyrwigroszem.

- Zachęcamy nie tylko dziś do przyjazdu do Sannik. Choć dziś wiele się u nas dzieje. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jest też przygotowana specjalna strefa gastronomiczna. A do tego dziś nasz pałac można zwiedzać z przewodnikiem zupełnie za darmo, tym bardziej zachęcamy do przyjazdu -

- podsumowuje Monika Patrowicz, dyrektor ECA.

(K.Ż)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%