Rozbudowa Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza posuwa się w dobrym tempie. Jest nawet spora nadzieja, że nowy budynek zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku szkolnym. W ostatnich dniach postępy prac sprawdzali osobiście członkowie zarządu powiatu i minister Maciej Małecki.
[FOTORELACJA]12832[/FOTORELACJA]
Na tę inwestycję uczniowie, a właściwie ich kolejne pokolenia, i pracownicy Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza czekają ze szczególnym utęsknieniem. To dlatego, że obecnie wszyscy wędrować muszą między trzema budynkami, co znacznie utrudnia codzienne realizowanie edukacji.
Kilka miesięcy temu rozpoczęła się budowa nowego, przylegającego do jednego z budynków skrzydła dla placówki. Samorząd powiatowy na tę inwestycję pozyskał 7 milionów złotych dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. W ostatnich dniach postępy prac osobiście sprawdzali minister Maciej Małecki oraz członkowie zarządu powiatu.
- Dostaliśmy zapewnienie, że ta nowa siedziba, wyczekiwana od wielu, wielu lat będzie gotowa jeszcze w tym roku szkolnym. Padło nawet zapewnienie, że tegoroczną maturę uczniowie Iwaszkiewicza będą pisać już w nowym budynku. Wygląda to bardzo ładnie, przestronne sale, dużo światła, pomieszczenia przyjemne do nauki, duża świetlica, która będzie mogła być dzielona specjalnym przepierzeniem w zależności od potrzeb szkoły, przyjazna dla młodzieży biblioteka, to wszystko powinno znacznie podnieść komfort uczenia w tej placówce –
- mówił podczas wizytacji minister Maciej Małecki.
Z kolei starosta Jolanta Gonta podkreślała znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności.
- Młodzież Iwaszkiewicza nie będzie już musiała wędrować z jednego budynku do drugiego, te budynki będą połączone. Staraliśmy się, żeby ten nowy budynek był nowoczesny, żeby spełniał nie tylko dzisiejsze, ale i przyszłe wymogi. Zaplanowaliśmy wszelkie instalacje związane z internetem czy całą towarzyszącą infrastrukturą.
Budowa nowego skrzydła oznacza, ze najstarszy budynek najbliżej ronda przy Chodakowskiej zostanie opuszczony, na razie nie wiadomo, co się z nim stanie.
Budowę realizuje lokalna firma Sochbud Krystiana Nowickiego, który również uczestniczył w wizytacji.
Tom16:43, 12.09.2023
Dobrze że powstają tylko szkoda, że stoją puste po lekcjach, w wakacje.
Romek18:04, 12.09.2023
Poseł PIS tak się rozpędził z wizytacjach na budowach, że na wybory sejmowe pewnie wstążki poprzecina.
Lesniczy 21:18, 12.09.2023
A naszemu wice to kto pałacyk buduje??
123408:09, 13.09.2023
Sochobud?
Prl07:19, 13.09.2023
Poseł jak towarzysz Gierek z gospodarskimi wizytami w powiecie! Jeszcze powinien skandować Hasło gierka POMOŻECIE ? A my taki uj pomożemy
Jan11:48, 13.09.2023
Poseł PIS w poniedziałek wizytował Chodaków, we wtorek wizytował Chodaków, to do końca tygodnia będzie chodził w kasku w Chodakowie ????
0 0
A co by miało być tam wieczorami czy w wakacje?
Normalna kolej rzeczy.
Domy przecież też stoją puste, jak ludzie idą do pracy czy szkoły.