Zamknij
REKLAMA

Konkurs zbiórki makulatury i puszek rozstrzygnięty: triumf SP Paprotnia

14:27, 26.05.2023 MF Aktualizacja: 11:12, 29.05.2023
Skomentuj

Ponad 96 tysięcy kilogramów makulatury i ponad tona aluminiowych puszek. To efekt 18 edycji konkursu dla szkół i przedszkoli przeprowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W piątek 26 maja laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Triumfowała Szkoła Podstawowa w Paprotni, choć szczególne gratulacje należą się też Szkole Podstawowej w Iłowie.

[FOTORELACJA]12539[/FOTORELACJA]

To jeden z najbardziej znanych konkursów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. I jednocześnie jeden z najstarszych, bo w tym roku odbył się już po raz osiemnasty. W piątek 26 maja w siedzibie starostwa uroczyście rozstrzygnięto Konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych, jaki przeprowadzono w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie naszego powiatu.

- W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 26 szkół podstawowych i 7 przedszkoli, w sumie w zbiórkę zaangażowało się 565 dzieci. Łącznie zebrano 96 670 kilogramów makulatury oraz ponad 90 000 sztuk puszek aluminiowych, co łącznie daje nam 1 tonę i 357 kg puszek. Za odbiór makulatury i puszek odpowiedzialna była firma Partner Dariusz Apelski –

- mówił podczas wydarzenia prowadzący spotkanie Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

W uroczystości wzięli też udział liczni sponsorzy, przedstawiciele Nadleśnictwa Radziwiłłów oraz starosta Jolanta Gonta i wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

- Powiem szczerze, że jak weszłam do tej sali, zaniemówiłam, widząc was tak licznie tu zebranych oraz widząc taką ilość nagród. Cieszę się, że konkurs cieszy się nadal tak dużą popularnością, bo on ma same plusy. Przede wszystkim niesie z sobą efekt ekologiczny –

- podkreślała starosta Jolanta Gonta.

Po wystąpieniach przyszedł czas na wręczenie nagród, których faktycznie było bardzo dużo. Wśród laureatów szczególnie wyróżniła się Szkoła Podstawowa w Paprotni, do której powędrowało najwięcej najważniejszych nagród, ale także Szkoła Podstawowa w Iłowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej wyniki.

Kategoria: zbiórka makulatury

I MIEJSCE - PAULINA PROCH KL. VII SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W PAPROTNI Z WYNIKIEM 5.890 KG.

II MIEJSCE - BARTOSZ STANIASZEK KL. III A SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W IŁOWIE Z WYNIKIEM 3.220 KG.

III MIEJSCE - RADOSŁAW DURLEJ KL. III A SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ W SOCHACZEWIE Z WYNIKIEM 2800 KG.

Kategoria: zbiórka puszek aluminiowych

I MIEJSCE - WERONIKA SZEWCZYK KL. VII SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W IŁOWIE Z WYNIKIEM 16.956 SZT.

II MIEJSCE - HUBERT MILCZAREK KL. IV A SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W KOZŁOWIE BISKUPIM Z WYNIKIEM 2.801 SZT.

III MIEJSCE  - PAULINA STRZELECKA KL. VII SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GAWŁOWIE Z WYNIKIEM 2.500 SZT.

Nagrody pieniężne

Nagrody zostały również przyznane dla najlepszych grup przedszkolnych i klas szkół podstawowych w kategorii zbiórki makulatury i w kategorii zbiórki puszek aluminiowych.  Są to nagrody pieniężne w wysokości 750 zł ufundowane przez starostę sochaczewskiego z przeznaczeniem na wypoczynek lub rozrywkę młodzieży. Kryterium wyboru najlepszej grupy przedszkolnej i klas szkół podstawowych stanowi średnia ilość zebranej makulatury lub zebranych puszek aluminiowych przypadających na jednego ucznia.

- Miejskie Przedszkole nr 7 im. Marii Montessori w Sochaczewie, grupa „Biedronki” - najlepsza grupa przedszkolna w kategorii zbiórki makulatury;

- Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Filialnej im. Wojska Polskiego w Giżycach, grupa "0G" najlepsza grupa przedszkolna w kategorii zbiórki puszek aluminiowych;

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni, klasa VII - najlepsza klasa wśród klas szkół podstawowych w kategorii zbiórki makulatury;

- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, klasa VII - najlepsza klasa wśród klas szkół podstawowych w kategorii zbiórki puszek aluminiowych;

Poza regulaminem wręczono nagrody dla szkół najlepszych według kryterium udziału procentowego dzieci w szkole zaangażowanych w konkurs w stosunku do liczby uczniów danej szkoły, brano także pod uwagę ilość zebranego surowca.

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni, 21,12% dzieci, zebrano 16450 kg makulatury

- Szkoła Podstawowa nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie, 19,8% dzieci, zebrano 10610 kg

- Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie, 13,23% dzieci, zebrano 4790 kg

- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kątach, 12,89 % dzieci, 8360 kg

- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie, 19 % dzieci, 2810 kg

- Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Budkach Piaseckich,  15,13 % dzieci, 1820 kg

W konkursie przyznano również 90 wyróżnień, wręczono podziękowania dla przedszkoli i nauczycieli z przedszkoli za udział w konkursie i podziękowania dla sponsorów.

 

 

(MF)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MiodekMiodek

0 0

Powiem szczerze, że jak weszłam do tej sali, zaniemówiłam . cytat z artykułu i oby tak zostało 16:57, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%