Zamknij

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli 2023: zaśpiewamy razem z Fryckiem

12:23, 26.05.2023 Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli Aktualizacja: 13:58, 02.06.2023
Skomentuj

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Dnia Dziecka w Żelazowej Woli! W tym roku kontynuujemy podróże z Fryckiem po Polsce, przysłuchując się… pieśniom i piosenkom z różnych regionów. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Podczas gry terenowej nauczą nas kilku pieśni: ludowych orazi Fryderyka Chopina, byśmy pod koniec Dnia Dziecka mogli wykonać je wspólnie przed Domem Urodzenia kompozytora. Dowiemy się również, jak muzykować na najprostszych instrumentach świata. Maluszki zaprosimy na specjalnie dla nich zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. mMusiconu i prostych instrumentów perkusyjnych.

Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w Parku usłyszymy najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Muzycznego pejzażu dopełnią Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian), wykonując XIX-wieczne pieśni i arie.

Przeróżne warsztaty plastyczne: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy oraz nauka haftów pozwolą nam poznać sztukę rękodzieła. Wreszcie spotkamy się także z przyrodą: przygotujemy sadzonki oraz własnoręcznie zbudujemy… domki dla owadów! Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, przygotowanych w strefach naszych sponsorów i partnerów.

Serdecznie zapraszamy do Żelazowej Woli! W Parku zaplanowano strefę food trucków z możliwością zjedzenia obiadu – przewidziane menu dziecięce. Warto wziąć ze sobą koc piknikowy i spędzić cały dzień ze sztuką w pięknych okolicznościach przyrody.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

(Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%