Zamknij
REKLAMA

Gmina Rybno w pierwszej dziesiątce Rankingu Perły Samorządu

08:57, 25.05.2023 UG Rybno Aktualizacja: 10:40, 25.05.2023

Gmina Rybno znalazła się w pierwszej dziesiątce tegorocznej XI edycji w Rankingu Perły Samorządu w kategorii Najlepszy Samorząd. - To wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, ale i wielki wyraz uznania dla naszych działań z zakresu inwestycji, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, bezpieczeństwa mieszkańców oraz opieki nad osobami ze szczególnymi potrzebami. ­­­

Doceniono nas za działania z zakresu inwestycji, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, bezpieczeństwa mieszkańców oraz opieki nad osobami ze szczególnymi potrzebami. To utwierdza mnie w przekonaniu, że zmiany, które od kilku lat dokonują się w gminie Rybno, zmierzają w dobrym kierunku – komentuje Damian Jaworski, Wójt Gminy Rybno.

Jak podkreśla wójt to już kolejne wyróżnienie dla gminy Rybno, nie ukrywa radości, że działania, które podejmuje samorząd są doceniane.

- Budujemy przedszkole, ośrodek zdrowia centrum-medyczno rehabilitacyjne, przebudowujemy i remontujemy drogi gminne i przy współpracy z powiatem drogi powiatowe, budujemy i modernizujemy oświetlenie uliczne, remontujemy generalnie nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dbamy również, by przedsięwzięcia i ciekawe projekty kierowane do mieszkańców cieszyły ich. Integrujemy mieszkańców poprzez liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne organizowane na terenie gminy w ciągu roku. A przy tym wszystkim realizujemy wiele programów, które służą mieszkańcom

– mówi wójt. Wystarczy wymienić choćby realizację takich programów jak: asystent osobisty osoby niepełnosprawnej czy posiłek w szkole i w domu. Wiele przedsięwzięć gmina wykonuje przez swoje placówki jak GOPS, szkoła i biblioteka. Są też oddolne inicjatywy i programy pomocowe, skierowane do osób potrzebujących, seniorów czy osób niepełnosprawnych.

(UG Rybno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%