Zamknij

Odkrywcy Historii w gminie Młodzieszyn: zaskakujące znalezisko

16:04, 15.05.2023 MF Aktualizacja: 08:08, 17.05.2023
Skomentuj foto SGOH foto SGOH

Sochaczewska Grupa Odkrywców Historii, a konkretnie jej członek Daniel Wylot, prowadząc poszukiwania w gminie Młodzieszyn, w miejscowości Olszynki, dokonał niezwykłego odkrycia. I nie jest to pamiątka z czasu II Wojny Światowej, na jakie SGOH trafia najczęściej.

[FOTORELACJA]12513[/FOTORELACJA]

Daniel Wylot, członek Sochaczewskiej Grupy Odkrywców Historii, kilka dni temu, przeszukując lasy miejscowości Olszynki, natrafił na wyjątkowe znalezisko.

- Czasem szukając stosunkowo młodych pamiątek, pochodzących najczęściej z okresu Bitwy nad Bzurą w 1939r. , udaje się przypadkowo znaleźć wyjątkowe zabytki archeologiczne, które wzbogacają i uaktualniają naszą wiedzę o minionych epokach. Znalezioną kilka dni temu siekierkę z epoki brązu będzie można niebawem obejrzeć na ekspozycji w miejscowym muzeum. Artefakt pochodzi prawdopodobnie z lat 1300-1100 p.n.e. , czyli okresu tzw. kultury przedłużyckiej lub wczesnej łużyckiej. Siekierka z podniesionymi brzegami reprezentuje tzw. typ nordyjski -

- informuje SGOH. 

Czekamy zatem na ekspozycję wyjątkowo dobrze zachowanej siekierki w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Warto dodać, że poszukiwania są prowadzone przez członków Sochaczewskiej Grupy Odkrywców Historii w ramach współpracy i zgody właściciela terenu Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radziwiłłów oraz za pozwoleniem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z delegaturą w Płocku.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Wierzący Wierzący

3 2

Jak to p.n.e.?????!!!! Przecież przed Jezusem nic nie było!!!!!! 17:31, 15.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TomTom

3 1

Co Ty tylko na religię chodziłeś?Jak chodziłbys na historię biologię i chemię to byś wiedział? 17:42, 15.05.2023


0%