Zamknij

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z potrzebną konferencją

11:00, 27.04.2023 Aktualizacja: 12:34, 27.04.2023
Skomentuj

Ponad 130 osób zebrało się w Kinie Odeon, by wziąć udział w konferencji Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej na temat „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka”. Byli to pedagodzy, psychologowie, terapeuci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, ale również i przede wszystkim rodzice dzieci wymagających rozwojowego wsparcia.

[FOTORELACJA]12465[/FOTORELACJA]

To już druga konferencja organizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Sochaczewie i wszystko wskazuje na to, że nie ostatnia. W czwartek 27 kwietnia duża grupa zainteresowanych wzięła udział w kilkugodzinnym spotkaniu na temat Wczesnego Wspomaga Rozwoju, jakiego potrzebuje wiele dzieci. Jej celem było z jednej strony zgłębienie merytoryczne tematu, a z drugiej samo dostrzeżenie programu, gdyż z jego istnienia wielu rodziców w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Tymczasem kilka palcówek w Sochaczewie takiego wsparcia udziela. Z tych powodów tak ważna była obecność na konferencji – poza specjalistami – także rodziców dzieci.

- Obecnie w powiecie sochaczewskim mamy 60 dzieci objętych programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju, ale wiemy też, że maluchów potrzebujących takiego wsparcia jest znacznie więcej, dlatego tak bardzo cieszymy się z obecności rodziców –

- mówiła witając gości Aleksandra Siekiera, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sochaczewie.

W kilkugodzinnym programie wydarzenia zaplanowano szereg wykładów , między innymi pedagogów i psychologów z poradni, dr Radosława Piotrowicza z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie czy terapeutki Kamili Karasek z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

- Sens takich konferencji jest ogromny i złożony. Po pierwsze mamy możliwość spotkania się, wymiany naszych doświadczeń zawodowych, to my, ale na konferencji obecni są też rodzice, którzy często, co jest zrozumiałe, błądzą w tym temacie, a tu mają możliwość uzyskania i uporządkowania cennych informacji na temat wsparcia, jakiego mogą także oni udzielić swoim dzieciom –

- mówiła nam Kamila Karasek, która tego dnia dzieliła się swoją wiedzą na temat znaczenia ruchu i sensoryki w rozwoju dziecka.

Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Jolanta Gonta:

- Doceniam ogromne zaangażowanie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w przygotowanie spotkania. A spotykamy się już po raz drugi, bo w zeszłym roku rozmawialiśmy o autyzmie, równie ważnym temacie, dotyczącym wielu rodzin. Imponująca frekwencja na zeszłorocznej konferencji skłoniła nas do przeniesienia drugiego spotkania z sali konferencyjnej starostwa tu, do Kina Odeon. Jak widać, była to dobra decyzja. Obecność ponad 130 osób na sali świadczy o ogromnej potrzebie takich spotkań –

- mówiła starosta Gonta.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

bądźmy otwarcibądźmy otwarci

0 0

Fantastycznie, że są takie inicjatywy.

Każdemu, kto ma otwarty umysł w celu szerszego spojrzenia na zaburzenia ze spektrum autyzmu jak i chęć próby dotarcia do przyczyn, bardzo polecam książkę "JAK ZAKOŃCZYĆ EPIDEMIĘ AUTYZMU".

Zachęcam również, aby zaprosić na kolejne takie spotkanie dra n. med. Piotra Witczaka - jest biologiem medycznym, immunologiem, dietetykiem, konsultantem ds. terapii komplementarnej autyzmu a przede wszystkim niesamowicie dociekliwym umysłem, który non stop buszuje w badaniach naukowych i ma odwagę wyciągać niepoprawne wnioski z nich wynikające - z myślą o pomocy dzieciom i ich zatroskanym rodzicom, ale także terapeutom.

Jak sam dr Piotr podkreśla, podąża za jakże trafną maksymą Tadeusza Kotarbińskiego (polskiego filozofa, logika i ETYKA): „Nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da”.

21:07, 27.04.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%