Zamknij
REKLAMA

Wernisaż wystawy Artura Jeziorskiego w SCK [FOTO, VIDEO]

15:19, 02.02.2023 K.Ż Aktualizacja: 15:53, 02.02.2023
Skomentuj

W czwartek 2 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury w Galerii ZeDek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Artura Jeziorskiego “Portret/Podobizna/Wizytówka”.  Wystawę będzie można oglądać w SCK do końca marca.

[FOTORELACJA]12241[/FOTORELACJA]

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Galerii ZeDek w czwartek 2 lutego odbył się wernisaż wystawy malarstwa Artura Jeziorskiego “Portret/Podobizna/Wizytówka”. Jak mówi Marta Wasilewska, kierownik sekcji sztuk pięknych w SCK, a zarazem kurator wystawy tematem prac jest współczesny portret umieszczany w przestrzeni cyfrowej.

- Tym razem zaprezentowaliśmy  wystawę naszego artysty, współpracującego z Sochaczewskim Centrum Kultury Artura Jeziorskiego. Ta wystawa udostępniona będzie do zwiedzania przez dwa miesiące, a więc do końca marca. Tym razem w Galerii ZeDek artysta zaprezentował 14 swoich prac o tematyce portretowej w technice olejnej, akrylowej i mieszanej. Tematem wystawy Artura Jeziorskiego jest współczesny portret umieszczany w przestrzeni cyfrowej. Inspirując się daną postacią, a właściwie jej wizerunkiem cyfrowym zamieszczonym w mediach społecznościowych, artysta próbuje dotknąć tego jak ludzie pragną być postrzegani w przestrzeni publicznej. Poprzez wybór pozy, kompozycji a czasem dokonanie zmian poprzez użycie retuszu, filtrów oraz innych narzędzi, osoba umieszczająca swój wizerunek tworzy niejako własny język którym się komunikuje z odbiorcami. Ta swego rodzaju autokreacja, stała się punktem wyjścia do powstania portretów malarskich opartych na zamieszczanych w internecie wizerunkach. Chyba najbardziej przemawia do mnie koloryt tych wszystkich prac. One w tym układzie i w tej kompozycji w naszej galerii wyglądają pięknie i myślę, że też rewelacyjnie by się prezentowały w jakimś wnętrzu prywatnym –

- dodaje Marta Wasilewska.

Artur Jeziorski jest absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W Sochaczewie mieszka już od pewnego czasu, a od 2021 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, w którym prowadzi Pracownię Malarstwa i Rzeźby Wytwórnia ART oraz pracownię CNC art. Artystę zapytaliśmy o to jak przebiegał proces twórczy i która z namalowanych prac skradła jego serce najbardziej.

- Był to dosyć duży wysiłek, bo wszystkie obrazy powstały specjalnie na wystawę. W dosyć krótkim czasie, po namalowałem je w miesiąc. Wszystkie są zainspirowane zdjęciami z mediów społecznościowych. Jest to początek pewnego cyklu. W tej chwili mamy portrety kobiet, ale myślę, że w przyszłości tę tematykę rozszerzę i będą również portrety mężczyzn i dzieci.  Moje pracę są kolorowe,  bo to tak naprawdę leży w mojej naturze. Zawsze staram się szukać kolorów i zestawić je  z pracami, które są czarno-białe i dodać do nich dużo koloru. Ostatnio właśnie dużo nad tym tematem pracuję. Trudno powiedzieć, która z tych prac skradła moje serce najbardziej. Lubię wszystkie, bo mam do nich sentyment i trudno mi którąś wyróżnić –

- wyjaśnia Artur Jeziorski.

Wystawę Artura Jeziorskiego będzie można oglądać w Galerii ZeDek w Sochaczewskim Centrum Kultury do końca marca.

 

 

(K.Ż)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%