Zamknij
REKLAMA

Gmina Rybno: Rozpoczęły się Walne Zebrania Sprawozdawcze w OSP

13.40, 24.01.2023 UG Rybno Aktualizacja: 14.55, 24.01.2023
REKLAMA

Wraz z nowym rokiem w gminie Rybno rozpoczęły się Walne Zebrania Sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych za 2022 rok. Tego typu spotkania odbywają się rokrocznie. Pierwsze już się odbyło – w sobotę, 21 stycznia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu. W każdym takim zebraniu oprócz strażaków wśród zaproszonych gości uczestniczy – wójt Damian Jaworski.

[FOTORELACJA]12215[/FOTORELACJA]

Na terenie gminie Rybno działa sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Rybno, Jasieniec, Erminów, Cypriany, Matyldów i Wężyki. OSP Rybno i Jasieniec wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Podczas każdego Walnego Zebrania scenariusz jest taki sam. Przedstawiane jest sprawozdanie z roku ubiegłego oraz potrzeby jednostki na nowy rok. Przedstawiane jest także sprawozdanie finansowe oraz osiągnięcia z ubiegłego roku np. co udało się zakupić ze sprzętu. Reasumując – omawiany jest szczegółowy cały miniony rok pracy strażaków – jeśli chodzi o działalność.

Podczas takiego zebrania odbywa się również głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi. Często są wręczane odznaczenia i medale druhnom i druhom np. za szczególne zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki „Strażak Wzorowy".

Jeśli chodzi o zebrania rybnowskie gminnych jednostek OSP - uczestniczą w nich strażacy z danej jednostki, prezes gminny OSP, tj. Grzegorz Papiernik, komendant gminny Roman Tomaszewski, osoba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie oraz inni zaproszeni goście. Na koniec głos zabierają chętne osoby.

Podczas ostatniego posiedzenia w Jasieńcu wójt Damian Jaworski, dziękując za zaproszenie złożył strażakom słowa uznania i podziękowania za współpracę, pomoc przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz pomoc przy organizacji uroczystości kościelnych.

- Dziękuję za ratowanie ludzkiego życia i mienia. To bardzo odpowiedzialna, ale i trudna służba – niejednokrotnie na granicy życia i śmierci…. Dziękuję, że strażacy biorą udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, że niosą pomoc w zdarzeniach losowych np. wypadkach drogowych. Deklaruję dalszą pomoc i wsparcie dla jednostki w Jasieńcu – mówił wójt Damian Jaworski. – Jednocześnie życzę całej społeczności strażackiej dużo zdrowia, zadowolenia z wykonywanej służby oraz, by wszystkie akcje ratowniczo-gaśnicze kończyły się szczęśliwym powrotem do domu. Serdeczne gratulacje składam również wszystkim druhnom i druhom, którzy zostali odznaczeni odznakami „Strażak Wzorowy" oraz medalami za zasługi dla pożarnictwa.

(UG Rybno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%