Zamknij
REKLAMA

Za nami IV Gminne Kolędowanie w Pilawicach

11.10, 24.01.2023 informacja prasowa Aktualizacja: 12.19, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

„Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy!” - pod takim hasłem w niedzielę 22 stycznia 2023r. odbyło się IV Gminne Kolędowanie, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sochaczew – Filię w Wymysłowie wraz z Parafią Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach.

[FOTORELACJA]12214[/FOTORELACJA]

Kolęda „Gdy się Chrystus rodzi” w wykonaniu grupy Pań z Kół Żywego Różańca oraz Scholi wprowadziła licznie zgromadzonych w podniosły, a zarazem ciepły i serdeczny nastrój wspólnego kolędowania. Kolejnymi wykonawcami były dzieci oraz młodzież, których wystąpienia zapowiadała prowadząca spotkanie Katarzyna Sobczak z Filii Bibliotecznej w Wymysłowie. Zgromadzeni na uroczystości podziwiać mogli nie tylko śpiew kolędników, ale i grę na instrumentach, wśród których znalazły się gitary, wiolonczele i akordeon. Na uwagę zasługuje nie tyko talent młodych wykonawców, ale także ich otwartość i zaangażowanie we wspólną inicjatywę. Proboszcz parafii i współorganizator wydarzenia ks. Marcin Rutkowski podkreślił wartość wspólnego kolędowania oraz zwrócił uwagę na bogactwo teologiczne kolęd. Wspólny śpiew kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zakończył uroczystość.

Organizatorzy IV Gminnego Kolędowania serdecznie dziękują za pomoc i zaangażowanie Pani Annie Żakowskiej – radnej Gminy Sochaczew, Panu Igorowi Drużyńskiemu – organiście Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach oraz Paniom z Kół Żywego Różańca, działających na terenie parafii.

(informacja prasowa)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%