Zamknij
REKLAMA

WOŚP Sochaczew 2023: publikujemy orkiestrowy rozkład jazdy

15.32, 27.01.2023 Sztab WOŚP w Hufcu ZHP w Sochaczewie / opr. red. Aktualizacja: 07.49, 30.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! I jak co roku, w powiecie sochaczewskim, za zbiórkę odpowiadać będzie sztab WOŚP – mieszczący się w hufcu ZHP. Znowu na ulicach miasta i wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego będzie kwestować 300 wolontariuszy zaopatrzonych w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność. Wolontariusze będą posiadać też orkiestrowe puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka. Wszyscy będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (do ok. godz. 16.00).

A co będzie się działo na terenie miasta i powiatu?

Finał na Moto Przystani

Wiele atrakcji na ten dzień zaplanowała Moto Przystań w Plecewicach.

Odbędzie się tam między innymi zimowy rodzinny spływ kajakowy. Trasa została tak zaplanowana, żeby każdy mógł w niej uczestniczyć – zarówno osoby początkujące, jak i rodziny z dziećmi. Prowadzi z Chodakowa do Plecewic, czyli dość krótka (ok. 40 minut) i bezpieczna. To wyjątkowa okazja, aby spróbować zimowego pływania kajakiem i przekonać się, że nie jest to takie straszne. Spływ odbędzie się pod opieką ratowników.

Do dyspozycji odwiedzających będzie także sauna i jacuzzi udostępnione bezpłatnie w godz. od 12:00 do 14:00. Zaplanowano też morsowanie (grupowe wejście do Bzury o godz. 12:00).

Będą też przejażdżki zabytkowymi terenowymi Land Roverami oraz gorąca grochówka.

Plac Kościuszki – motocykle, fiaty, strażacy

Jak co roku od rana zapraszamy na Plac Kościuszki w Sochaczewie. Będzie grill, motocykle, muzyka i oczywiście puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o co zadbają panowie z Klub Motocyklowego Boruta MC Poland.

Będą też Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kampinosie z wozami strażackimi i pyszną grochówką strażacką. 

Na Plac zjadą się również popularne „maluchy”. Sochaczewskie Fiaty 126p, od lat grają z WOŚP i tym razem również ich nie zabraknie. Będzie możliwość przejechania się takim autem. Dodatkowo będą towarzyszyć im pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków z Brochowa.

Zostań superbohaterem i dołącz do dawców szpiku

Celem 31. finału WOŚP jest walka z sepsą. I tu powstał pomysł, żeby pójść krok dalej i przy okazji Finału pomóc także chorym na nowotwory krwi. Dlatego na Placu Kościuszki będzie także możliwość podzielenia się cząstką siebie. Swoje stanowisko będzie miała przychodnia MEDICAMED, która poprowadzi akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Jedyne warunki, jakie trzeba spełnić, to wiek (18–55 lat) i ogólne zdrowie.

Poszukiwanie dawcy, to jak szukanie igły w stogu siana. Bliźniakiem genetycznym może być tylko osoba, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne. W najlepszym przypadku szansa na znalezienie zgodnego dawcy wynosi 1 do 20 tysięcy, w najgorszym może to być nawet 1 do kilku milionów.

wARszTat ARTystyczny

W finałową niedzielę miedzy 10.00 a 18.00 będzie tętnił życiem także wARszTat ARTystyczny, gdzie oprócz manualnych robótek, będzie też można pograć w planszówki, zjeść i napić się herbaty. Na te zajęcia zapraszamy całymi rodzinami.

Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy

W tym roku jak i w poprzednich trzech przez nasze miasto przebiegną uczestnicy biegu z Pierwszej

Stolicy do Stolicy. W Sochaczewie planują być w niedzielę o godz. 13:15. do wspólnego pokonywania kilometrów Zapraszamy biegaczy, którzy chcieliby dołączyć ale tez wszystkich którzy osoby niezwiązane z bieganiem przyjdą nam kibicować

Licytacja na antenie Radia Sochaczew i portalu tusochaczew.pl

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania będzie coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego - Złotego Serduszka WOŚP.

Złote Serduszka powstają ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału. Są to najbardziej prestiżowe symbole społecznego zaangażowania osób i firm w działalność Fundacji WOŚP. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Zwyczajowo tylko kilka takich Serduszek Fundacja przekazuje do licytacji w sztabach. Pozostałe trafiają do licytacji w mediach. Sochaczewski sztab jest jednym z nielicznych, do którego co roku trafia Złote Serduszko.

Licytację, jak zawsze, poprowadzi Radio Sochaczew (oraz tożsamy z nim portal tusochaczew.pl. Na stronie licytacje.tusochaczew.pl znajdziecie też mnóstwo innych fantastycznych gadżetów.

Dodajmy, że przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym będzie można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

Inne

Zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się też na terenie wszystkich okolicznych szkół, w tym m.in. Osiemdziesiątka, Iwaszkiewicz, Ogrodnik, Liceum Chopina, podstawówki, a nawet przedszkola. Duże wydarzenia wraz z licytacją orkiestrowych gadżetów i voucherów odbędą się także w okolicznych gminach – Rybno i Młodzieszyn.

Grają z nami nie tylko szkoły i gminy, ale też wszystkie organizacje i stowarzyszenia. Wspomniany wcześniej  Klub Motocyklowy Boruta MC Poland, Sochaczewskie Fiaty 126p, a także Kajakowcy Sochaczewa, Cech Rzemiosł Różnych, wARszTat ARTystyczny i in.

Przypominamy również, że tegoroczną kwestę można wesprzeć także poprzez zbiórkę do skarbon stacjonarnych. Na terenie powiatu sochaczewskiego jest 25 takich miejsc, gdzie są zainstalowane sztabowe puszki, niektóre stanęły już 12 grudnia.

Zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej www.sochaczew.zhp.pl oraz polubienia profilu na Facebooku www.facebook.com/Sztab.WOSP.ZHP.Sochaczew co pozwoli być na bieżąco z jego działaniami.

 

(Sztab WOŚP w Hufcu ZHP w Sochaczewie / opr. red.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (15)

elaela

11 13

Taka hipokryzja, na sylwestra piszczą, że biedne zwierzaczki będą się bały a jak mają walić na Światełko do nieba to już problemu nie widzą 10:00, 24.01.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

popopoppopopop

7 12

Bo innym wolno więcej... 11:24, 24.01.2023


do ela....do ela....

10 0

Już od dwoch lat nie było tego światełka do nieba...jest niebo ale bez światełka...🤣❤️ 15:27, 24.01.2023


OWSIK POMAGAOWSIK POMAGA

6 14

A PRZY OKAZJI NASTEPNĄ POSESJE SOBIE KUPI. 20:08, 24.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

starszy panstarszy pan

4 4

a biedne dzieci marznąc zbierają do puszek gdy tymczasem owsik w cieple będzie przyjmował meldunki o dostarczonych kwotach. Teraz następne pytanie- ile tych zebranych pieniędzy pójdzie na ten cel, na który był zadeklarowany ?, a ile do prywatnej kasy ,,góru''tej ,,imprezy''albo na co inne. 10:43, 29.01.2023


Marek i Kasia Marek i Kasia

11 3

pisiorzyzna kwiczy jak świnie przy korycie, opluwają, krytykują, szkalują oczerniają, kłamią, ubliżają ludziom którzy pomagają z dobrego serca swoimi pieniędzmi, działaniami, inicjatywą wszystkim tego potrzebującym, dzielą się czasami ostatnim groszem ale oczywiście to przeszkadza tym zakłamanym typom bo to stawia pis w bardzo złym świetle. 19:57, 27.01.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Czemuś *%#)!& Bo biedny. Czemuś biedny? Boś *%#)!& 15:18, 28.01.2023


do Marek i Kasiado Marek i Kasia

0 0

Piękny przykład dajesz swoim kwikiem. Robisz dokładnie to co krytykujesz.
A fakt jest taki, że wośp to impreza , która już sama dla siebie się kręci. Pieniądze z wośpu wielkiej różnicy w służbie zdrowia nie robią. 11:58, 02.02.2023


kwakkwakkwakkwak

5 2

Pisiory może zróbta zbiórke dla rydzyka . 08:38, 29.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

starszy panstarszy pan

1 3

zróbta-cóż to za słownictwo; takie owsikowate jak róbta co chceta. 10:31, 29.01.2023


EwaEwa

5 1

Obowiążek spełniony puszki obdarowane,niech gra orkiestra. 11:33, 29.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jarosław.K,Jarosław.K,

5 2

A czemu to nasi włodarze wraz z radnymi nie kwestują na rzecz orkiestry świątecznej pomocy jak to bywało kiedyś pod ZDK na Żeromskiego? 12:41, 29.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntoniAntoni

0 0

Bo nie muszą 10:39, 30.01.2023


aplikantaplikant

0 0

uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pissior !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20:43, 30.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

novynovy

0 0

zrób sobie levatywę. 08:22, 31.01.2023


REKLAMA
REKLAMA
0%