Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Ewą Furgał na temat autyzmu i nie tylko, zaprasza Stacja Dom

13.43, 06.12.2022 Red. Aktualizacja: 12.36, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę Stowarzyszenie na rzecz pieczy zastępczej Stacja Dom zaprasza na bezpłatne spotkanie z samorzeczniczką i autorką książki „Dziewczyna w spektrum” - Ewą Furgał, które odbędzie się pod hasłem „Neuroróżnorodni – poznaj, by zrozumieć” i będzie okazją do zapoznania się z tematem autyzmu od nieco innej strony. 

10 grudnia między 10.00, a 13.00 w Klubie Kontrast Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie odbędzie się spotkanie z Ewą Furgał.

- Autyzm ma swoje spektrum, w którym mieści się cała gama neuroróżnorodności, o której warto rozmawiać, którą warto poznawać i o której warto wiedzieć jak najwięcej, by, jak mówi nasz gość: „wspólnie zmieniać rzeczywistość społeczną, aby była dostosowana do potrzeb różnorodnych osób”. Dlatego gorąco zapraszamy na spotkanie z Ewą Furgał - osobą w spektrum autyzmu, samorzeczniczką, Prezeską Fundacji Dziewczyna w Spektrum oraz autorką książki „Dziewczyna w spektrum” –

- podają na facebooku organizatorzy. Jak piszą, to niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy, która jest niezbędna, by budować zrozumienie i przeciwdziałać wykluczeniu, ale nie tylko:

- To też niepowtarzalna szansa na przyjrzenie się niuansom autyzmu u dziewczyn i kobiet, poznania masek i kamuflaży, pod którymi się chowają, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i przynależność. To spotkanie, na którym porozmawiamy również o wyzwaniu, jakim jest samorzecznictwo i przełamiemy tabu niebinarności, depresji i szukania oraz wyrażania siebie w świecie ustandaryzowanych wymagań i oczekiwań –

- czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć w nim udział konieczne jest wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: stacjadom@onet.pl i otrzymanie potwierdzenia.

Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz pieczy zastępczej Stacja Dom w ramach projektu „Zdobywać Szczyty”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz biorących udział w tym projekcie, rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

(Red.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%