Zamknij

Nadia Lewczuk zwyciężczynią Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Leśne inspiracje

12:38, 06.12.2022 Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sochaczewie Aktualizacja: 14:49, 07.12.2022
Skomentuj

29 listopada 2022 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. „Leśne inspiracje”, zorganizowanego przez Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - Panią Magdalenę Kaczmarek. Spośród ponad 1000 prac nadesłanych na konkurs 1. miejsce zajęła Nadia Lewczuk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach.

Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za jej stan oraz wzbudzenie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody, w szczególności królestwem grzybów.  Tematem konkursu było ukazanie piękna lasu i runa leśnego poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII z terenu województwa mazowieckiego.

- Fotografowaniem interesuję się już od dłuższego czasu, do wzięcia udziału w tym konkursie namówiła mnie moja nauczycielka. Do zdjęcia przymierzałam się przez kilka dni, po prostu myślę, że czekałam na to ujęcie i na to światło. To wschód słońca.  (wyjaśnienie: na zdjęciu widzimy pięknego czerwonego muchomora a oświetla go magicznie złapane w obiektyw światło słońca). Zdjęcie zrobiłam smartfonem, ale nie było to jedno ujęcie, miałam trochę czasu i zrobiłam wiele zdjęć, z których wybrałam to jedno – konkursowe i zwycięskie -

- Mówiła Nadia Lewczuk, zdobywczyni 1. miejsca w konkursie.

-  Jestem ogromnie dumna, że spośród tak licznych prac nadesłanych na konkurs, pierwsze miejsce zajęła uczennica z terenu powiatu sochaczewskiego. Z radością uczestniczyłam w uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursu.

Składam serdeczne podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli zaangażowanych w koordynowanie konkursu w szkołach na terenie naszego powiatu. Dziękuję rodzicom i uczniom. Współpraca Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie ze szkołami podstawowymi w zakresie promocji zdrowia jest owocna, czego potwierdzeniem jest m.in. liczny udział naszych uczniów w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Leśne inspiracje” - 

- dodaje Beata Fergińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie. 

(Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sochaczewie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%