Zamknij
REKLAMA

Rybno: 350 tysięcy złotych dofinansowania na przewozy autobusowe, umowa podpisana

08.40, 05.12.2022 UG Rybno Aktualizacja: 09.16, 05.12.2022
REKLAMA

29 listopada w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Gminą Rybno a Wojewodą Mazowieckim na realizację przewozów autobusowych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Gminę Rybno reprezentował wójt Damian Jaworski oraz skarbnik gminy Grażyna Dybiec, którzy podpisali umowę.

[FOTORELACJA]12121[/FOTORELACJA]

Kolejne środki do budżetu gminy Rybno udało się pozyskać Urzędowi Gminy. Tym razem jest to kwota w wysokości 347 363,10 zł z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Z pozyskanego dofinansowania cieszy się wójt Rybna Damian Jaworski, który zaznacza, że z publicznej komunikacji autobusowej będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy, dla których niejednokrotnie problemem jest dojazd do Sochaczewa, np. do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim przed rozpoczęciem podpisywania umów, w którym brali udział również inni samorządowcy głos zabrał Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, który m.in. podziękował za złożone wnioski i pogratulował pozyskanych dofinansowań.

Gmina Rybno pozyskała dofinansowanie na przewozy w kwocie. Komunikacja autobusowa będzie obowiązywać na terenie całej gminy. Przystanki autobusowe będą zlokalizowane m.in. w miejscu przystanków szkolnych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym zostanie zachowana obecna liczba kursów autobusów PKS z gminy Rybno do Sochaczewa i z powrotem. Co istotne i na co zwraca uwagę sam wójt Damian Jaworski, wszystkie kursy będą miały przystanek przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie.

- Od prawie 3 lat nasza gmina pozyskuje z powodzeniem dofinansowanie na przewozy autobusowe. Dzięki środkom finansowym uległy znacznemu obniżeniu ceny biletów jednorazowych dla ucznia i osoby dorosłej oraz ceny biletów miesięcznych dla uczniów i osób dorosłych. Osoby starsze z legitymacją emeryta i rencisty, kombatanci oraz mieszkańcy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności (stopniu lekkim, znacznym i umiarkowanym) i opiekunowie tych osób będą mogli skorzystać z komunikacji bezpłatnie. Na prośbę mieszkańców zaproponowałem przewoźnikowi dodatkową zmianę w dotychczasowym rozkładzie a mianowicie, by wszystkie kursy autobusów PKS miały przystanek przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. To wynik rozmów z mieszkańcami, głównie osobami starszymi, które miały problem z dotarciem do szpitala

- zaznacza wójt Damian Jaworski.

Jak przypomina wójt Jaworski, w swoim programie wyborczym zobowiązywał się do wprowadzenia bezpłatnego transportu dla osób starszych, potrzebujących, niepełnosprawnych. I to się udało zrealizować. - W przyszłości będziemy zwiększać liczbę kursów autobusów PKS i wprowadzać kolejne, dodatkowe linie – reasumuje wójt.

(UG Rybno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%