Zamknij

Seniorzy z całego powiatu i nie tylko zaśpiewają w Nowej Suchej

15:15, 23.11.2022 JL Aktualizacja: 12:47, 24.11.2022
Skomentuj

Senioralny Wędrujący Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej to projekt autorstwa Jolanty Kawczyńskiej i Arkadiusza Mamcarza. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2017 roku w Sochaczewskim Centrum Kultury, a w kolejnych latach impreza przenosiła się z gminy do gminy. W tym roku festiwal odbędzie się w gminie Nowa Sucha.

24 listopada o 10.00 w siedzibie OSP Nowa Sucha odbędzie się kolejna edycja Senioralnego Wędrującego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej.

- Wspólnie z Arkiem Mamcarzem zapoczątkowaliśmy to wydarzenie. Zaakceptował je dyrektor SCK Artur Komorowski i impresariat SCK, który wspiera nas organizacyjnie. Pierwsze spotkanie odbyło się w Sochaczewskim Centrum Kultury, ale wpadliśmy na pomysł, by z festiwalem symbolicznie powędrować szlakami najkrwawszej bitwy 1939 roku. Łączymy pokolenia, bo oprócz seniorów zapraszamy na festiwal także dzieci i młodzież. Byliśmy już w Rybnie, Iłowie, Brochowie, a teraz pojawimy się w Nowej Suchej –

- mówi Jolanta Kawczyńska.

W programie projekcja filmu Jacka Kubiaka „Bzura”, traktującego o mieszkańcach gminy Nowa Sucha, którzy wspólnymi siłami dokonali pochówku poległych żołnierzy, potem część artystyczna. W trakcie spotkania zaprezentują się także dzieci z przedszkola św. Aniołów Stróżów. Będzie też poczęstunek.

- Seniorzy na naszym terenie są bardzo aktywni. Do Nowej Suchej przyjadą zespoły Iwa z Brochowa, Jarzębinki z Puszczy Mariańskiej, zespół Apasjonata z  Rybna, Iłowiacy z Iłowa, Scena Seniora z SCK, Cantabile z Nowej suchej, grupa teatralna Swojaki, zespół Senior plus i Srebrne Nutki z CUS Sochaczew –

- mówi Jolanta Kawczyńska.

Zespoły wykonają po trzy cztery wybrane przez siebie utwory. Co ważne, festiwal nie ma charakteru konkursowego. Ma za to stanowić okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, integracji oraz wzajemnej inspiracji seniorów. Uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe statuetki i dyplomy uczestnictwa.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%