Zamknij
REKLAMA

Dożynki gminy Sochaczew Żdżarów 2022 [FOTO]

15.42, 25.09.2022 MF Aktualizacja: 13.31, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Coroczne dożynki gminy Sochaczew tym razem świętowano przy niedawno oddanej do użytku świetlicy w Żdżarowie. Część biesiadną poprzedziła uroczysta msza święta w kościele w Kątach.

[FOTORELACJA]11943[/FOTORELACJA]

W niedzielę 25 września swoje dożynki świętowała gmina Sochaczew. Za tegoroczne plony podziękowano w czasie uroczystej mszy świętej, jaka odbyła się w kościele w Kątach. Tu również, tuż po liturgii, zebrani mieszkańcy, radni i sołtysi wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie dzielenia chlebem, któremu przewodził wójt Mirosław Orliński.

- Jestem szczęśliwy, że możemy się spotkać na takim wydarzeniu i że dożynki udało się zorganizować mimo dość trudnych czasów, o czym mówiliśmy w czasie mszy. One są trudne dla rolników i całej gospodarki żywnościowej. Myślę jednak, że najważniejsze, byśmy potrafili sobie z tym radzić, a poradzimy sobie, jeśli będziemy działać wspólnie, razem, we wzajemnych zrozumieniu. Taka ludzka solidarność na pewno sprawi, że nikomu nie zabraknie tego naszego chleba powszedniego. Dziś dziękuję przede wszystkim rolnikom, za ich ciężką pracę, którą muszą wykonywać niezależnie od okoliczności czy pogody, a dzięki którym ten chleb mamy –

- mówił wójt Orliński.

Po mszy mieszkańcy udali się do nowej świetlicy w Żdżarowie, gdzie na wszystkich czekała bardziej rozrywkowa, biesiadna część dożynek. Ale zanim zabawa rozkręciła się na dobre, zebrani wysłuchali artystycznych występów dzieci i mogli pogratulować zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, którym okazało się sołectwo Bronisławy. Ten wieniec bardzo wyróżniał się dzięki dużemu portretowi Jezusa Chrystusa, wykonanemu metodą haftu diamentowego. Jak powiedziała nam autorka, Sylwia Sejdak, żona sołtysa Bronisławów Sylwestra Sejdaka, obraz powstawał przez miesiąc i polegał na precyzyjnym przyklejaniu maleńkich kamyków według wzoru.

Atrakcją dożynek były stoiska Koła Gospodyń Wiejskich Żdżarów, które częstowało mieszkańców ciastami, i Koła Gospodyń Wiejskich Mokasianki, które poza potrawami oferowało mieszkańcom piękne wyroby szydełkowe. Były też sochaczewskie miody, stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej z ciekawostkami o regionie, MODR, darmowe kiełbaski z grilla i grochówka, dla dzieci Elsa i Spółka, dmuchańce, malowanie buziek. O oprawę muzyczną imprezy zadbała Sochaczewska Orkiestra Dęta.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

KaśkaKaśka

6 4

Wójt Orliński jest SUPER. Pozdrawiam. 16:25, 25.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

blleebllee

0 0

czopek 12:22, 27.09.2022


NN

3 4

Wojt cudny' brawo taka impreza piekna muzyka Sochaczewski amfiteatr napewno się wstydzi, piękne to było 😍😍😍 23:27, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

2 2

Gmina Sochaczew ma spoko wójta. Niech żyje 100 lat w zdrowiu. 🙂 16:14, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O_OO_O

1 0

WTF??????????????? 12:23, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%