Zamknij
REKLAMA

Trzy rocznice w parku Garbolewskiego [FOTO, VIDEO]

15.11, 25.09.2022 JL Aktualizacja: 14.49, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 25 września w parku  Garbolewskiego po raz pierwszy pojawili się rekonstruktorzy z Grupy Edukacyjno-Historycznej Szare Szeregi, którzy przybliżyli zebranym historię polskiego podziemia. Piknik pod hasłem "Trzy ważne rocznice. Sochaczew 1942" nawiązywał do 80. rocznicy powstania Armii Krajowej, sekcji Zawiszaków oraz symbolu Polski Walczącej.

[FOTORELACJA]11944[/FOTORELACJA]

[WIDEO]785[/WIDEO]

Piknik miał formułę gry terenowej, podczas której uczestnicy zdobywali wiedzę na temat wspomnianego okresu. Podczas wizyt przy różnych stanowiskach mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, którym atrakcyjności dodawały oryginalne gadżety tj. Broń,maszyna do szycia Singera czy narzędzia na stanowisku szpitala polowego.Zebrani mogli liczyć na przejażdżkę dawnym pojazdem, mieli też możliwość wykonania biało-czerwonej opaski czy obejrzenia radiostacji. Niemałą popularnością cieszyła się przyczepa zaadaptowana na potrzeby rekonstruktorów. Tam można było m.in. wykonać breloczek z łuski. Co ważne,członkowie Grupy Edukacyjno-Historycznej Szare Szeregi chętnie odpowiadali na pytania. Byli przygotowani nie tylko do obsługi sprzętów przy poszczególnych stanowiskach, ale też wykazywali się olbrzymią wiedzą, co było szczególnie imponujące u najmłodszych: kilku- i kilkunastoletnich rekonstruktorów.

Piękna pogoda i obietnica mile spędzonego dnia spowodowały, że park Garbolewskiego zaroił się od rodzin z dziećmi. Dzieci świetnie się bawiły, a dorośli podkreślali, że warto kultywować pamięć o wydarzeniach sprzed lat.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%