Zamknij
REKLAMA

Sezon grzybowy w powiecie rozpoczęty, dominują prawdziwki

12.18, 16.08.2022 K.Ż
Skomentuj grzyby zebrane przez pana Jarka
REKLAMA

W ostatni weekend w lasach na terenie naszego powiatu można było natknąć się już na pierwsze większe grzyby. Chwalą się nimi nasi czytelnicy, którzy piękne okazy upolowali w lasach w Kurdwanowie, Lubiejewie czy Budach Iłowskich. Jak donoszą spotkać można już prawdziwki, a także pociechy.

[FOTORELACJA]11834[/FOTORELACJA]

Wszystko wskazuje, że pogoda zaczyna sprzyjać grzybiarzom, a w lasach zaczynają pojawiać się grzyby. Pierwszymi większymi zbiorami pochwalił się pan Jarek, który na grzyby wybrał się najpierw do lasu w Budach Iłowski. Zachęcony sukcesem odwiedził również zagajnik w Lubiejewie, gdzie był jeszcze większy wysyp. Zebrane prawdziwki nie dość, że były piękne, to w pełni zdrowe i bez robaków. Dzięki temu zostaną ususzone i trafią do domowych zapasów, a potem powrócą przyrządzone w jakieś ciekawej potrawie lub tradycyjnych pierogach świątecznych.

Piękne okazu udało się również upolować innemu naszemu czytelnikowi. Pan Tadeusz w lesie w Kurdwanowie znalazł piękne koźlaki i pociechy, które uwiecznił na fotografii. W lasach natknąć może się również na podgrzybki, a nawet kurki. 

Otrzymujemy również sygnały, wysyp prawdziwków jest również w brochowskich lasach. Warto odwiedzić inne lasy na ternie naszego powiatu, bo być może i tam kryją się piękne okazy. 

Zachęcamy zatem do wizyt w lasach, nie tylko po to, aby pobyć na łonie natury, ale też w poszukiwaniu wspaniałych skarbów lasu, jakimi są bez wątpienia grzyby. Pamiętajmy jednak by zbierać je mądrze i aby nie zaśmiecać terenu.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

mixermixer

1 2

co za bezhołowie ! Kazdy może tak sobie wejść do państwowego lasu i zbierać państwowe grzyby nic nie płacąc ? te buraki z wiejskiej śpią ?obudzą się pewnie jak będzie sezon na jagody.Płacić 1 zł od grzybka , i 5 zł od litra jagód . Nie okradać ojczyzny
a poważnie-jest susza , las jest gotowy na pożar. 07:37, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do mixerDo mixer

1 1

Susza zgodzę się, trzeba bardzo uważać. Jeśli chodzi jak piszesz o zapłatę za grzyby i jagody heh to proponował bym wziąć duuuzy rozbieg, wybierz sobie słup i bbuuuuumm... może słoneczko za bardzo Ci zaszkodziło heh 10:55, 17.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

młynekmłynek

0 0

ty musisz być z pis oni mają taki zaskok jak ty i kompletny brak poczucia humoru. 17:32, 17.08.2022


To tylko ja To tylko ja

0 0

Borowik zbieram od ponad 2 tygodni. W czerwcu i lipcu zbierałem kurki. 07:35, 18.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%