Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia kompani powodziowej w Kamionie, zaangażowani strażacy z całego powiatu

10.19, 23.06.2022 red. Aktualizacja: 14.15, 23.06.2022
Skomentuj foto OSP Niepokalanów
REKLAMA

Wczoraj 22 czerwca na terenie gminy Młodzieszyn zostały przeprowadzone ćwiczenia strażackie. W manewrach uczestniczyli nie tylko strażacy nie tylko z naszego powiatu. Druhowie z OSP Niepokalanów, podkreślili, że wszyscy zdali sprawdzian, a do tego dopisały humory i pogoda.

[FOTORELACJA]11690[/FOTORELACJA]

Wczoraj w Kamionie odbyły się ćwiczenia Kompanii Powodziowej „PŁOŃSK”, w których uczestniczyli strażacy z powiatu sochaczewskiego. W ramach ćwiczeń były trenowane i sprawdzane umiejętności poszczególnych elementów ratownictwa, od wodnego, poprzez przedmedyczne do pożarowego. Ćwiczenia te mają za zadanie poprawiać umiejętności kompanii w takich zagrożeniach.

- 22 czerwca 2022 roku na terenie gminy Młodzieszyn zaplanowane zostały ćwiczenia kompanii powodziowej „Płońsk”, stanowiącej wojewódzki odwód operacyjny. W tym dniu na terenie gminy, a szczególnie w miejscowościach nadwiślańskich, był wzmożony ruchu pojazdów pożarniczych. Ćwiczenia miały  na celu doskonalenie technik ratowniczych na wypadek powodzi, przy współdziałaniu strażaków, zarówno PSP jak i OSP z różnych powiatów województwa mazowieckiego.

- podsumowuje st. kpt. Rafał Krupa.

W manewrach uczestniczyło łącznie 20 zastępów straży pożarnej (z powiatów: sochaczewskiego, gostynińskiego, grodziskiego, płońskiego, ciechanowskiego, sierpeckiego oraz płockiego), a także trzy łodzie ratownicze. 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%