Zamknij
REKLAMA

KGW Kuchareczki z gminy Rybno zaprasza na darmową mammografię

16:00, 22.06.2022 | JL
Skomentuj
REKLAMA

Koło Gospodyń Wiejskich Kuchareczki z gminy Rybno formalnie działa od kwietnia tego roku, ale mimo krótkiego stażu już udało się sporo zdziałać. Przykładem jest bezpłatna mammografia, z której będą mogły skorzystać nie tylko mieszkanki gminy Rybno.

Kuchareczki z gminy Rybno zarejestrowały działalność w tym roku, ale społeczności lokalnej dały się poznać dużo wcześniej.

- Zaczęło się od wielkanocnego spotkania w gminie Rybno. Wtedy połączyliśmy siły jako współorganizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i przedstawiciele KGW włączając się w akcję charytatywną na rzecz chorej Gabrysi. Zdzwoniliśmy się z Beatą i stwierdziliśmy, że pora na sformalizowanie działalności –

- mówi wiceprzewodniczący koła Damian Kwaśnik.

Koło liczy obecnie szesnastu członków, w tym czterech mężczyzn. Jak mówi Damian Kwaśnik, wcale się nie gniewa, że koło zyskało „babską” nazwę, bo męska część ekipy też gotuje. W KGW działają osoby w różnym wieku, najmłodsza jest Sandra Kowalska:

- Uważam, że wiek nie ma znaczenia, jeśli chce się pomagać innym, dzielić swoimi pasjami i czasem. Cieszę się, kiedy mogę zrobić coś dobrego dla innych, tak jak w przypadku zbiórki dla małej Gabrysi.

Mimo, że koło jest stosunkowo młode, już ma pewne sukcesy. Niewątpliwie zalicza się do niej ciekawa akcja.

- Jesteśmy współorganizatorami Wielkiej Potańcówki w Matyldowie, która odbędzie się 26 czerwca. Udało nam się zorganizować darmową mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat. Przebadać może się każda z pań z naszej gminy i powiatu. Nie ma limitów i nie trzeba się zapisywać, chyba, że ktoś chce, wówczas może dzwonić pod numer 42 254 64 17.

Koło ma wielką chęć do działania:

- Chcemy się integrować, pomagać naszym mieszkańcom, rozwijać się. Zapraszamy mieszkańców naszej gminy, którzy chcieliby działać razem z nami -

- mówi przewodnicząca koła Beata Kowalska. 

W planach koło ma także wyjazd na ogólnopolski zjazd KGW w Licheniu, który odbędzie się we wrześniu i udział w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów na poziomie powiatowym, gdzie Kuchareczki zaprezentują grochówkę. Wkrótce mają też zorganizować warsztaty dla osób bezrobotnych. Koło poza planami ma też swoje potrzeby. Obecnie jego członkowie marzą o namiocie do wystawiania stoisk na wydarzeniach gminnych, a może i nie tylko, oraz zakup termosów do posiłków. Wesprzeć koło w wysiłkach będzie można podczas potańcówki w Matyldowie, gdzie za symboliczną opłatę chętni będą mogli spróbować pysznych ciast upieczonych przez Kuchareczki z gminy Rybno.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

EmerytkaEmerytka

2 0

A dla kobiet po 69 roku życia ,też za darmo,bardzo proszę o odpowiedź. 13:37, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%