Zamknij
REKLAMA

Przewodniczący Kaczmarek do opozycji: sami się odwołajcie

22:22, 20.06.2022 | MF
Skomentuj foto Monika Figut
REKLAMA

Na wniosek radnych z klubów Bezpartyjni Samorządowcy i Koalicji dla Sochaczewa oraz jednego radnego z Platformy Obywatelskiej, 20 czerwca 2022 roku radni Sochaczewa zmierzyli się z uchwałą o odwołaniu swojego przewodniczącego Sylwestra Kaczmarka. Po ponaddwugodzinnej dyskusji w głosowaniu tajnym uchwala nie zyskała większości głosów, a wynik ten odzwierciedlił dotychczasowy podział w radzie. – Mam do was prośbę, sami się odwołajcie, zróbcie przysługę dla Sochaczewa – powiedział do opozycji w podsumowaniu sesji przewodniczący Kaczmarek.

[FOTORELACJA]11681[/FOTORELACJA]

W historii sochaczewskiego samorządu takie nadzwyczajne sesje nieczęsto miały miejsce. 20 czerwca 2022 r. procedowano uchwałę o odwołaniu Sylwestra Kaczmarka z funkcji przewodniczącego rady miasta. Uzasadnienie do niej przedstawił w imieniu grupy opozycyjnych radnych, na której wniosek sesję zwołano (klubów Bezpartyjni Samorządowcy i Koalicja dla Sochaczewa oraz jednego radnego z Platformy Obywatelskiej) Robert Błaszczyk:

- Przewodniczący Rady Miasta, pan Sylwester Kaczmarek, dopuścił się 8 czerwca br., karygodnego zachowania. Otóż przed spotkaniem wyborczym przewodniczącego partii PiS z mieszkańcami Sochaczewa w wyniku swojego zachowania pan Sylwester Kaczmarek kompletnie skompromitował się, przez co stracił wiarygodność i zaufanie do pełnienia zaszczytnej funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Sochaczewie. Dodatkowo w wyniku publikacji medialnych przyczynił się do deprecjacji wizerunku miasta i jego mieszkańców. Niemal wszystkie ogólnopolskie serwisy telewizyjne odtwarzały video z tego wydarzenia z drwiącym i sarkastycznym komentarzem. Informacja ta z drwiącym komentarzem była podawana również w wielu serwisach radiowych. Dotychczasowe zachowanie przewodniczącego podczas prowadzenia sesji obrad jest nie do przyjęcia, złośliwe komentowanie wypowiedzi radnych, ocenianie ich pracy, obrażanie i wręcz napastliwy stosunek do radnych mających odmienne zdanie, nie sprzyja konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadzi do jeszcze większego podziału.

W dalszej części swoich wypowiedzi radny Robert Błaszczyk cytował słowa przewodniczącego Kaczmarka pod adresem konkretnych radnych, które, jak mówił, miały charakter obraźliwy. Za „szczyt chamstwa” uznał taką wypowiedź Sylwestra Kaczmarka, z której wynikało, że kto nie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość, ten popiera obce mocarstwa i staje się Niemcem lub bolszewikiem. Radny Błaszczyk argumentował, że można mieć inne zdanie, ale każdemu należy się szacunek.

- Ma pan prawo do własnego zdania, ale pan w każdej wypowiedzi próbuje z nas robić idiotów –

- mówił Błaszczyk. Po czym dodał, że dla niego nie jest ważne, że adwersarz „skompromitował się” jako Sylwester Kaczmarek, lecz jako przewodniczący rady miasta i jako taki, gdyby był człowiekiem honoru, powinien sam podać się do dymisji. Robert Błaszczyk odwołał się też do uroczystej sesji rady miasta z okazji inauguracji Dni Sochaczewa, podczas której przewodniczący podzielił radę na „dwunastu wspaniałych” i tych, którzy jego zdaniem nie popierają inwestycji w mieście.

- Dlaczego my wspólnie, jako radni i burmistrzowie, nie możemy iść wspólnie na zamówioną mszę za mieszkańców Sochaczewa, podać sobie rękę, przekazać znak pokoju? […] Niestety, nie poszliśmy razem.

Postępowanie przewodniczącego radny Błaszczyk uznał za cyniczne i ostatecznie uznał, że to wszystko eliminuje go nie tylko z rady miasta, ale i z życia publicznego.

W dyskusji głos zabrał między innymi burmistrz Piotr Osiecki, który podkreślił, że może skupić się wyłącznie na faktach, za tym na tym, co przewodniczący Sylwester Kamczarek zrobił dla miasta, a tu za najważniejsze burmistrz uznał kierowanie się przez przewodniczącego interesem Sochaczewa i jego mieszkańców oraz jego przyczynienie się do realizacji inwestycji za w sumie – na przestrzeni lat, od kiedy jest przewodniczącym (od 2014 roku) – 90 milionów złotych. Podkreślał też, że nadzwyczajna sesja o odwołaniu przewodniczącego powinna być podyktowana poważnym problemem i że tu – czego zebrani mogli się domyślić – go nie ma.

W podobnym tonie wypowiedzieli się inni „obrońcy” przewodniczącego: Arkadiusz Karaś i Marek Pętlak, którzy podkreślali przy tym dobrą współpracę rady miasta z rządem, dzięki czemu do miasta trafia dużo dotacji.

Po dyskusji przyszedł czas na rozstrzygnięcie losów przewodniczącego. Głosowanie tajne odzwierciedliło dotychczasowy podział w radzie i mniejszość opozycji. Za odwołaniem Sylwestra Kaczmarka głosowało 8 radnych, przeciw było 11, co oznacza, że stanowisko przewodniczącego rady miasta pozostaje bez zmian.

Tuż po tym fakcie głos zabrała obecna na sesji starosta Jolanta Gonta, która pogratulowała radnym mądrego rozstrzygnięcia głosowania uchwały, również powołała się na współpracę samorządów z rządem, dzięki czemu możemy się cieszyć z wielomilionowych dofinansowań do inwestycji, a w odniesieniu do samej sytuacji z przywołanych na sesji nagrań video, na których przewodniczący Sylwester Kaczmarek „rozgrzewa” publiczność do godnego powitania Jarosława Kaczyńskiego  Sochaczewie, stwierdziła, że jest pełna podziwu i szacunku wobec tych, którzy zrobili wszystko, aby godnie przyjąć premiera w naszym mieście.

Na zakończenie głos zabrał najbardziej zainteresowany wynikiem tej sesji przewodniczący Sylwester Kaczmarek. We wstępie podziękował tym radnym, którzy głosowali przeciw jego odwołaniu, bo, jak powiedział, czuje się teraz jak wybrany ponownie, jakby uzyskał wotum zaufania. Dalsza część jego wypowiedzi była już skierowana do opozycji:

- Cała ta hucpa polityczna, która dzisiaj była rozpętana przez radnych opozycyjnych, jej źródłem była wizyta polityczna wicepremiera rządu RP, rządu, który wyłożył na inwestycje dla mieszkańców Sochaczewa największe w historii pieniądze. Ostatnia promesa, którą otrzymaliśmy, to prawie 27 milionów złotych na strefę aktywności, na asfaltowanie ulic, a wy jesteście przeciwni i to wam się nie podoba. Wasza reakcja na tak poważny i hojny gest to próba odwołania mnie. Do tego rozpętaliście falę hejtu i nienawiści. I to jest wasze osiągnięcie. W waszych wypowiedziach wyzierają mocno zakorzenione kompleksy i uprzedzenia, macie alergię na wszelkie działania i decyzję rady miejskiej w Sochaczewie, które polepszają komfort życia sochaczewian i sprzyjają naszemu miastu. Żeby zachować wyraźną tożsamość antypisową, jesteście odporni na fakty i straciliście wrażliwość na potrzeby Sochaczewa. Straciliście wrażliwość dla pomyślności naszego miasta. W kontekście tych słów, które dzisiaj padły, tych inwektyw […], w związku z tym, co tu padło pod moim adresem, mam do was prośbę: sami się odwołajcie. Odwołajcie się, zróbcie przysługę dla Sochaczewa. Złóżcie rezygnację, mówię szczerze. Wasza jedyna oferta dla Sochaczewa to jedno hasło: pieniędzy nie ma i nie będzie. […] Już niedługo mieszkańcy będą mogli zweryfikować waszą obecność w radzie miejskiej, jeżeli nie w przyszłym, to za półtora roku. I tak się stanie. Ale wiedzcie jedno, pamięć ludzka jest waszym największym wrogiem.

Po tych słowach przewodniczący Sylwester Kaczmarek, mimo sprzeciwu opozycji, zakończył porządek obrad.

W związku z nagłośnieniem przedmiotu obrad, w sesji wzięli udział poza lokalnymi dziennikarze z TVP Info.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (56)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


sochosocho

45 6

Kaczmarek=buta, pycha i arogancja. 23:37, 20.06.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Gość Gość

17 1

Ale jaki tłusty kocur z niego 09:44, 21.06.2022


do socho do socho

8 1

Facio ma tupet..przeszedl do ataku..sami sie odwojajcie ..zawolal..Oni mandat radnego dostali w takich samych wyborach i wiecej glosow dostali nizli On..Kaczmarek..a wie ze odwolac sami sie nie moga...i dyrdymaly prawi...Proponuje zeby powitac pana K.na nastepnej sesji w ten sam sposob jak on Jaroslawa.🤣 16:11, 21.06.2022


MokMok

3 0

Brak szacunku dla radnych majacych inne zdanie niz Kaczmarek przez ludzi Kaczmarka....to brak szacunku dla ludzi..mieszkancow Sochaczewa ktorzy wybrali radnych ...zwanych opozycja Samorzad miasta to nie partyjne interesy partii Kaczynskiego i Kaczmarka...chociarz moga byc podobne..wspolne ale powinna stanowic interes samorzadu....mieszkancow naszeho miasta.Z wyliczen wynika ze mala ilosc poszla do wyborow I niewielka dala glosy tych co sa propartyjni.PROGRAM PARTII PROGRAMEM NARODU....tak PZPR stawiala sprawe i podobnie robi to partia Kaczynskiego. 08:27, 22.06.2022


do socho...do socho...

2 0

Kaczmarek jest totalnie...skompromitowany...przechodze na druga strone ulicy wodza go.😡 16:08, 22.06.2022


KarolKarol

35 5

Niestety mają większość przekupne osoby, gwarancją są dobre stanowiska w firmach na terenie Sochaczewa 🤫🤫🤫 ludzie bez jakiego kol wiek doświadczenia w danej dziedzinie a piastują kierownicze / dyrektorskie stanowiska …. oby Carma was dopadła tak tak ta bryza to tylko padający deszcz 00:45, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Karola do Karola

7 2

W Sochaczewie radni dziela sia na kaczmarkow ktorych jest tuzin...I opozycje..reszta Kaczmarmki to goracy zwolennicy partii Kaczynskiego z samorzadem miasta nic wspolnego nie majacy..kaczmarki ustawiaja obrady ..kaczmarki glosuja wspolne....kiedy wstepuje sie do samorzadu to legitymacje partyjne trzeba scholar ..jak 🙄resolver. 15:30, 21.06.2022


QazQaz

25 10

Przewodniczący Kaczmarek nic dla miasta nie załatwił tylko poseł Małecki. Bez niego to leżymy i kwiczymy. 06:31, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

8 2

TO NIE MALECKI CZY KACZYNSKI WAM DAL A WY SAMI Z RODZINAMI WYPRACOWUJECIE TEN BUDZET PANSTWA I PŁACICIE PODATKI POŚREDNIE ,BEZPOŚREDNIE I PARAPODATKI I PODATKI OD PODATKÓW!!!A ZARZĄDZAJĄCY PANSTWEM MAJA TAK JE LOKOWAĆ I DZIELIĆ ABY ZASPOKAJAŁY POTRZEBY ICH MIESZKAŃCÓW !!!BO ANI RZAD,ANI KACZYNSKI CZY MALECKI NIE WYPRACOWUJA BUDZETU TEGO PANSTWA !!!TO SA FUNKCYJNI PARTYJNI ZARZĄDZAJĄCY AKTUALNIE PANSTWEM. ALE ZADNA WLADZA NIE TRWA WIECZNIE .ZA KILKANAŚCIE MIESIĘCY MOZE JUZ NIE BYC ŚLADU PO TEJ PARTII I JEJ LUDZIACH !!! I SKOŃCZY JAK INNE NA ŚMIETNIKU HISTORII..A TE KARTONY I DYKTY Z KWOTAMI POKAZUJĄ NIEDOJRZAŁOŚĆ TEJ WLADZY .. 20:27, 21.06.2022


GjGj

28 7

Jarosław Jarosław ale kicha
06:34, 21.06.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

gagaringagarin

3 5

Sadze,ze jakby taki Tusk przyjechal darlibyscie ryja "Donald Donald" 14:29, 21.06.2022


do gagarina do gagarina

8 3

Tusk jest zbyt powaznym czlowieliem obytym w polityce...ma za soba spotkania z Bidenem..Merkelowa..Putinem..z prezydenta I wszystkich krajow...i nie pozwala sobie zeby ktos z niego rechotal sie ..kaliber polityka i czlowieka...to przy Kaczynskim wielkolud...a prezes lubi jak go narod uwielbia..to mu ego po prawie podnieca robi go wielkim 🤠 15:36, 21.06.2022


LolaLola

6 3

A MNIE JEST WSTYD PRZED POLSKA ZA TAKIEGO BARANA !!!NAROBIŁ NAM WSZYSTKIM WSTYDU, ZE LUDZIE Z POLSKI DZWONIĄ DO SOCHACZEWIAN I POKAZUJĄ NAM FILMIKI I SIĘ Z NAS SMIEJA ... 20:17, 21.06.2022


KorekKorek

36 6

Powtórzę to co napisałem pod innym art. o tej samej tematyce:
Wstyd, powinna być ustawa zakazująca radnym miejskim pracy w instytucjach podległych UM bo to rodzi kontrowersje i poddaje pod wątpliwość bezstronność radnych!

A co do pana Kaczmarka, czasem wystarczy zamknąć ryja(do pewnych ludzi trzeba pisac ich językiem) i sie nie odzywać ale widać ten pan tej umiejętności nie posiadł, butny arogant 06:35, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto jak nie ja..Kto jak nie ja..

27 2

Bo jak nie ja to kto ?!!!!!! ZWYCIĘŻYMY.. Bo jak nie ja to kto??!!!!!! 06:55, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

4 2

-PARTIA PRZEWODNIA SILA NARODU .PARTIA TO MY -KO-MU-NO-WROC WROC!!! 20:34, 21.06.2022


janjan

38 4

Piekarz kopiuje postawy swych guru. Widzi, że lizusostwo i chamstwo może zaprowadzić go dalej niż lokale stanowiska. Władza w Polsce nie służy obywatelom, a jedynie garstce partyjnych aparatczykom. 08:21, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

4 2

TO ZNACZY, ZE KOMUNA SIE NIE SKOŃCZYŁA JESZCZE TYLKO PARTYJNI URZEDNICY WYMIENILI SOBIE TABLICZKI NA URZĘDACH...A MENTALNOŚĆ ZOSTALA IM TA SAMA KOMUSZA ..ZA TO SPOLECZENSTWO OD 18LAT JEST JUZ W UNII I CZUJE SIE EUROPEJCZYKAMI .. 20:43, 21.06.2022


mieszkaniec mieszkaniec

39 4

Bez honoru, ale czego można się spodziewać po takim "człeku"...
Najzwyklejszy ćwok, że może patrzeć na swoją gębę w lustrze... 08:29, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maniel303maniel303

44 4

Pycha kroczy przed upadkiem. 08:56, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

RomanRoman

38 5

Dla mnie Kaczmarek jest tylko świńskim ryjem. 09:04, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxcvzxcv

29 5

Kaczmarki (czyt. radni PiS i SFS) tak się bali, ze TVP INFO zawołali! Ha, ha,ha! 09:53, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda.Prawda.

33 2

Bezczelny dziad bez honoru. 10:20, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TymTym

27 3

Co tu komentować ?
Żenuła. 10:54, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konował Konował

25 4

A co na sesji robiła naczelna powiatowa pielęgniarka z wykrztalcenia ekonomistka pożal się Boże? 11:39, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzybiarkaGrzybiarka

22 5

To są kur.. Y polityczne 11:40, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Foto ptryczkaFoto ptryczka

17 4

Fota 58? Powiatowa bogini 11:52, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

25 6

Wydaje się, że zarówno sam przewodniczący Sylwester Kaczmarek jak i występujący w jego obronie radni oraz pani starosta kompletnie nie zrozumieli powodów złożenia wniosku o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Sochaczew. W swoich wypowiedziach nawet jednym zdaniem nie odnieśli się do zarzutów oraz uzasadnienia wniosku, które przedstawił radny Robert Błaszczyk oraz radny Adam Kloch. Tradycyjnie wygłosili oni propagandę sukcesu w stylu Gomułki jak to wspaniale się nasze miasto rozwija (tak na prawdę to ono się zwija o czym świadczy chociażby spadająca z roku na rok liczba mieszkańców, od 2015 roku Sochaczew stracił ich prawie 5 tysięcy). Z przedstawionych zarzutów skupili się jedynie na występie Sylwestra Kaczmarka przed przyjazdem Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem ośmieszenie Sochaczewa w skali całego kraju to była tylko kropla, która przelała czarę goryczy. Głównym powodem złożenia tego wniosku był sposób prowadzenia sesji przez przewodniczącego od początku tej kadencji czyli: chamskie i niekulturalne komentowanie wypowiedzi radnych opozycyjnych, odbieranie i nie dopuszczanie ich do głosu, oderwane od rzeczywistości wypowiedzi polityczne (jak np.: "Każdy kto nie głosuje na PiS to Niemiec albo bolszewik") itd. itp.
Niestety na koniec tej sesji przewodniczący pokazał, że nie wyciągnął żadnych wniosków. Dopuścił do głosu panią starostę "bez żadnego trybu" (widać taka PiSowska tradycja), nie było tego wystąpienia w porządku obrad ani nikt nie wnioskował o wprowadzenie go do tego porządku. Po tym wystąpieniu zakończył sesję, tradycyjnie już nie dopuszczając radnych opozycyjnych do głosu.
Szkoda, że na tym oficjalnym portalu miasta Sochaczew na Facebook'u większość mieszkańców, w tym niektórzy radni, którzy ośmielili się kiedykolwiek wyrazić negatywną opinię ma zablokowaną możliwość komentowania. Zapewne ja wkrótce też dołączę do tego grona. Jest to kolejny przykład na zamiłowanie do uprawniania propagandy w stylu PRL'owskim oraz cenzury. Sochaczewski PiS traktuje ten portal tak jak i radę miasta jak swoje prywatne podwórko. 12:09, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

3 2

NIE POLITYKA POWINNA RZĄDZIĆ LUDŹMI ,LECZ LUDZIE POLITYKA .-N.BONAPARTE 20:38, 21.06.2022


WeWe

4 1

Kli 12:47, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

j-23j-23

16 4

A gdzie Selena ,?opozycjo wez się za to wszystko błagam. 14:25, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

gagaringagarin

4 17

Nie rozumiem tej nagonki na goscia..przyjechal szef jego partii to raz dwa nie mowil nic nie przyzwoitego a po trzedcie jakby przyjezdzal lider innej partii tez by sie od nich jakis "Kaczmarek"znalazl co nawolywalby np Donald Donald albo Wladek Wladek....nie widze tu nic aby goscia odwolac 14:32, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

5 1

TO BYLO ŻENUJĄCE WYSTĄPIENIE MEDIALNE PO KTORYM SAM SZEF PIS I WICEPREMIER ,STARY, EMERYTOWANY KACZYŃSKI NIE WYTRZYMAŁ I PODAŁ SIE SAM DO DYMISJI !!!A CO NA TO KACZMAREK ???TEZ CZEKAMY NA JEGO DYMISJĘ ZA OŚMIESZANIE NASZEGO MIASTA 20:50, 21.06.2022


Jelcz Jelcz

15 2

Chciał się chłop przypodobać swemu guru i wyszło co wyszło,ale nie tylko on ,tam inni tęz po tej sali chodzili albo dumni strasznie albo latali biegiem prawie,takie wizyty nie do końca dobre. 15:00, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NsdapisNsdapis

17 2

Kaczmarek!!!!! Co? Ty K........! 15:09, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezesPrezes

20 2

Przewodniczący ma przed sobą świetlana przyszłość! Potrzeba nam takich oddanych lojalnych tępych partyjnych pał. 16:46, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

5 9

Szanowni Państwo,tu właśnie widać że w Polsce mamy Rządy Prawa i demokrację bardzo dobrze uszanowaną .Pan Kaczmarek można powiedzieć że się wygłupił ale prawa nie złamał i zarzutów także żadnych nie ma .Głosowanie podkreśla ustrój demokratyczny czyli prawo większości i co tu dalej demagowac,to że prowadzi obrady sesji wtrąca swoje docinki to nie znaczy że trzeba go odwoływać, ktoś go wybrał do rady a potem większość rady na przewodniczącego,po prostu demokracja , prawo większości i tyle.Dodam że Marszałek Senatu na którym ciążą zarzuty prokuratorskie nie chce zrezygnować z funkcji a także większość powtarzam większość broni go tzw.doktryną Neumana! Widzicie różnice czy nie? 17:34, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do adamdo adam

3 1

Piszesz wszystko co wiesz...a powinienes wiedziec ...co piszesz ..zrozumieniem cie trudno. 19:38, 21.06.2022


EwaEwa

9 1

Może gosowanie by było lepsze jak by obiad zjedli,jarosław,jarosław prezes wchodzi a my jarosław. 19:11, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Adam Adam

10 0

A kto miał go odwołać jak 11 radnych z pisu a 8 z opozycji 😅😅😅😅 19:47, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Adam..do Adam..

5 0

A kto ma tyle seksu co on...jak nie On to kto...jak nie my to kto...jak nie teraz to kiedy??🤣 20:37, 21.06.2022


PawełPaweł

6 0

Ta sesja to raczej tylko pic na wode z g óry było wiadomo jaki wynik. 20:06, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MokMok

4 1

Prosty wniosek nasuwa sie sam...w radzie miasta Sochaczewa nie ma takiego radnego ktory moglby zostac przewodniczacym tej rady....Kaczmarek jest ...niezastapiony...nie ma takiego drugiego ktory potrafia by poprowadzic obrady czy tez jak mowia...sesje.Zaiste to ogromna umiejetnosc ktora posiadl ow czlowiek...to samorodny TALENT...potrafic az tyle ile potrafi ow no I trzeba miec ..szkole!! I 20:33, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak trzymać radny KaTak trzymać radny Ka

10 1

Odwołanie tego erudyty, master'a elokwencji byłoby nieodżałowaną stratą dla nas mieszkańców i dla opozycji, nikt tak jak ten Pan nie potrafi rozśmieszyć ludzi i skompromitować swych partyjnych towarzyszy, on dla opozycji robi wspaniałą robotę za którą powinniście codziennie mu dziękować i prosić o więcej, jest dla was nad wyraz pożytecznym darem od posła. 21:17, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

władza absolutnawładza absolutna

6 0

PiS nie dostał w Sochaczewie władzy absolutnej, z woli wyborców uzyskał zaledwie 6 mandatów do rady miejskiej ale zawarł koalicję z SFS Osieckiego, który też dostał 6 mandatów i tak mają 12 na 21 czyli większość. Czy wyborcy głosujący na SFS chcieli władzy absolutnej PiS? - mam wątpliwości bo gdyby tak było głosowali by na PiS a nie na SFS. 23:19, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mixermixer

3 0

aktualnie czytam książkę -08-15 Kirsta, (pierwszy z 4 tomów) ,nieraz odnoszę wrażenie że postępowanie PiSowców wzoruje się na działaniu tych z z przedwojennego niemieckiego SA,uwielbienie dla wodza,walki o stołki,zmuszanie do określonych czynów i zachowań, jakby pewne rzeczy ktoś kopiował-czyn w czyn,smutne 08:35, 22.06.2022


8_stars8_stars

4 0

Sami siebie pogratulujcie sochaczewscy wyborcy. Wybierzcie arogantów i ignorantów, którzy nasze wspólne miasto traktują jak partyjny folwark. Za obiecanki cacanki o wodach termalnych, tanich śmieciach i 14 emeryturze sprzedajecie to miasto i ten kraj leczącym kompleksy partyjnym wazeliniarzom w garniturach. W zamian dostajecie to co dziś mamy w sklepach, sądach, szkołach, urzędach i w radach NIEKTÓRYCH miast. Wodzirej Sylwester. Nawet jak na tzw pisowskie standardy wyjątkowy okaz. Prawdziwy MC, przyszły król estrady na galach disco-polo. A może jakiś show poprowadzi w tv kurskiego. Ja-ro-slaw!! Byle jak najdalej od rady mojego miasta!!! 10:59, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Adam Adam

0 4

Szanowni Państwo,tu właśnie widać że w Polsce mamy Rządy Prawa i demokrację bardzo dobrze uszanowaną .Pan Kaczmarek można powiedzieć że się wygłupił ale prawa nie złamał i zarzutów także żadnych nie ma .Głosowanie podkreśla ustrój demokratyczny czyli prawo większości i co tu dalej demagowac,to że prowadzi obrady sesji wtrąca swoje docinki to nie znaczy że trzeba go odwoływać, ktoś go wybrał do rady a potem większość rady na przewodniczącego,po prostu demokracja , prawo większości i tyle.Dodam że Marszałek Senatu na którym ciążą zarzuty prokuratorskie nie chce zrezygnować z funkcji a także większość powtarzam większość broni go tzw.doktryną Neumana! Widzicie różnice czy nie?
P 12:49, 22.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

8_stars8_stars

2 0

Z tym, że demokracja to także pewien standard jakości wykonywania powierzonych funkcji publicznych, który na pewnym poziomie, np przewodniczącego rady miasta, zakłada bezstronność, obiektywizm i rzetelność służby powierzonej przez wyborców. O kulturze osobistej nie wspomnę. I tu widzę podstawową różnicę pomiędzy osobami do których się pan odnosi. Choć, zaznaczę, nie głosowałem na żadnego z nich. 15:00, 22.06.2022


do Adamdo Adam

1 0

Waszmosc jak miarkujesz ..tak tancujesz...a slowo demagowac....co oznacza bo watpie w przypuszkach...ze sam nie wiesz...DEMAGOWAC...napisz co oznacz prosze.🙄 15:31, 22.06.2022


do 8_starsdo 8_stars

4 0

demagować ?, chyba ci się pomyliło z dywagować lub deliberować, zanim użyjesz sprawdź znaczenie, poza tym funkcja przewodniczacego rady miejskiej zobowiązuje do zachowania powagi i nie dopuszcza wygłupów, wygłupiać sie może na imieninach u cioci 16:23, 22.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

8_stars8_stars

0 0

do 8_stars. Intencje pewnie miałeś dobre ale taka sugestia na przyszłość, zanim komuś odpiszesz, sprawdź dokładnie adres. Bo tu z pewnością nie odpisujesz właściwej osobie. 22:43, 22.06.2022


do 8_starsdo 8_stars

0 0

Sorry, słuszna uwaga :), posypuję głowę popiołem 01:40, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WujotWujot

2 0

Takie prymitywne Kaczmarki po wyborach trafią na śmietnik historii. Cierpliwości. 07:10, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DebesttDebestt

2 0

Pisowcy są zmorą i utrapienie wszystkich Polaków to jest diabeł, że który wcielił się dobro, normalność i przyzwoitość. Władza absolutna jak w putinowskiej Rosji. 23:22, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%