Zamknij
REKLAMA

Ośmiu Wspaniałych Sochaczew 2022: najlepsi wolontariusze nagrodzeni

16:12, 17.05.2022 JL Aktualizacja: 14:17, 27.05.2022
Skomentuj

Za nami gala Ośmiu Wspaniałych, w trakcie której zaprezentowano najlepszych wolontariuszy powiatu sochaczewskiego. Wydarzenie poprowadzili: Monika Kacprzak oraz Mariusz Cierpikowski. 

[FOTORELACJA]11564[/FOTORELACJA]

W kramnicach miejskich odbyło się podsumowanie XVI edycji Powiatowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, w trakcie której poznaliśmy wyróżniających się wolontariuszy powiatu sochaczewskiego. Na gali pojawili się wolontariusze, ich opiekunowie oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

W kategorii Ósemeczek nagrodzono Maję Siejkę.

Laureatami w kategorii Ósemek zostali: Aleksandra Pietryka, Maja Wacławiak, Katarzyna Majorek, Kornelia Pakuła, Marta Sobótka, Mateusz Sobkowiak i Tomasz Sylwestrzak.

W kategorii grupowej jury przyznało dwie nagrody i wyróżnienia. Wyróżnienia powędrowały do wolontariuszy ze szkół podstawowych w Rybnie, Brzozowie Starym i Wyczółkach. Nagroda w kategorii Ósemeczek trafiła do wolontariuszy ze SP w Kozłowie Biskupim, zaś w kategorii Ósemek – do wolontariuszy działających przy Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie. Obydwie grupy krótko zaprezentowały swoją działalność:

- Za wyróżnienie podziękować chcemy i zapewniamy, że dalej działać będziemy, bo ci którzy naszej pomocy potrzebują, dzięki naszym działaniom lepiej się czują. Więc każdy, kto da radę niech innym pomaga, niech w naszych sercach zagości ta rada. My wolontariusze z Kozłowa głośno wołamy, że mocno działać nie przestajemy i wszystkim bardzo chętnie pomożemy.

Równie kreatywna okazała się starsza grupa:

- Kim jesteśmy? Grupą wolontariuszy przy CUS w Sochaczewie. Co robimy? Pomagamy innym. Gdzie? Tam, gdzie jesteśmy potrzebni: w domu dziecka, w Domu Pomocy Społecznej, w Warsztacie Terapii Zajęciowej, na maratonach, półmaratonach, w Szlachetnej Paczce, pomagamy osobom z Ukrainy.

Szczególne wyróżnienie, zielona ósemka, które można otrzymać tylko raz, powędrowało do Piotra Pętlaka – kierownika WTZ w Sochaczewie oraz opiekuna wolontariatu.

- Serdecznie dziękuję, to dużo dla mnie znaczy. Kiedy wstąpiłem do grona wolontariuszy obecna koordynatorka zaproponowała mi udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych. Krótko byłem wtedy wolontariuszem i odmówiłem. Moje lata, że tak powiem, przepadły, więc cieszę się, że w tym roku otrzymałem ósemkę dla siebie. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie i dziękuję wszystkim wolontariuszom naszego powiatu za ich działalność.

Głos zabrał burmistrz Piotr Osiecki:

- Wolontariat przeczy prawom ekonomii, bo w ekonomii jeśli mamy jakieś dobro i się nim dzielimy, to nam go ubywa, a obdarowany jest bogatszy. Wolontariat wymyka się z tych schematów, bo jeśli obdarowujemy kogoś swoim sercem, pasją, uwagą, to on zyskuje, ale zyskuje też darczyńca. Szczególnie ważny wolontariat był w czasie pandemii. Teraz trwa wojna na Ukrainie i wolontariusze po raz kolejny udowadniają, jak ważna jest życzliwość dla drugiego człowieka. To wolontariusze byli niejako na pierwszej linii frontu stając twarzą w twarz z okaleczonymi psychicznie uchodźcami, głównie kobietami i dziećmi. Bardzo wam za tę pomoc dziękujemy.

Na scenę poproszono też Katarzynę Majorek, która reprezentowała powiat sochaczewski w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu Ośmiu Wspaniałych. Wolontariuszka opowiedziała nieco o przebiegu eliminacji. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 maja podczas ogólnopolskiej gali.

Wydarzenie muzycznie uświetniła zdolna młodzież z ZSCKP – Julia Matczak oraz Karol Połeć.

Laureatom konkursu gratulujemy.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

DemonDemon

0 0

Kto to był organizatorem ??? 23:34, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%