Zamknij
REKLAMA

Posterunek policji wróci do Rybna

14:16, 12.05.2022 | UG Rybno
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że do gminy Rybno powróci posterunek policji. O jego przywrócenie od początku swej kadencji zabiegał wójt Damian Jaworski. Ostatnie spotkanie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkie Policji z Radomia oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie pokazuje, że plany i zamierzenia z tym związane powoli się urealniają.

[FOTORELACJA]11547[/FOTORELACJA]

Zlikwidowany w 2011 roku posterunek policji w Rybnie był decyzją odgórną, jednak jego przywrócenie to wynik wielu rozmów z mieszkańcami, którzy domagali się realnej, a nie iluzorycznej obecności policji na swoim terenie. Owszem był dzielnicowy, ale najbliższy posterunek policji poza Sochaczewem powodował, że mieszkańcy gminy musieli jechać aż do Młodzieszyna. Temat ten poruszany był podczas  komisji Rady Gminy w Rybnie.

- Posterunek potrzebny był tutaj od zawsze, to zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, obecność policji w naszej miejscowościach będzie niebawem stała i widoczna. Cieszę się, że moja inicjatywa w końcu doczeka się realizacji. Przeznaczymy na siedzibę posterunku część budynku po obecnym ośrodku zdrowia. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej już dokonali oględzin pomieszczeń. Teraz czas na remont i dostosowanie lokalu do warunków i potrzeb policji – informuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno. I jak dodaje, wszelkie koszty związane z remontem, wyposażeniem oraz utrzymaniem posterunku pokrywać będzie policja a nie samorząd gminy. Jest szansa, że w nowym posterunku w Rybnie zapewnionych będzie 8 etatów. 

- informuje wójt Damian Jaworski.  

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%