Zamknij
REKLAMA

Konkurs Piosenki Polskiej Do Re Mi, po raz piąty w SP nr 7

13:27, 12.05.2022 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie odbył się powiatowy konkurs Piosenki Polskiej Do Re Mi. W tym roku dzieci i młodzież wykonuje utwory solistów i zespołów na litery K, L i Ł, a jury nie ma łatwego zadania. Wyniki poznamy wkrótce. Laureaci będą mieli okazję swoje utwory ponownie podczas sobotniego koncertu w amfiteatrze.

[FOTORELACJA]11545[/FOTORELACJA]

[WIDEO]733[/WIDEO]

W Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie trwa V edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Polskiej Do Re Mi. Wydarzenie otworzył wicedyrektor Jacek Zagajewski.

 - Serdecznie witam już piątym konkursie w murach naszej szkoły. Nasz placówka już niedługo bezie obchodziła jubileusz 100-lecia. Ze względu na remonty związane z termomodernizacją  znajdujemy się w części, która funkcjonuje od 1934 r. Tutaj też jest dobra akustyka i jest wyjątkowo kameralnie, każdy się dobrze widzi i słyszy. Myślę, ze będzie się tu wam dobrze  prezentowało  swoje utwory. Nie denerwujcie się, wasze umiejętności oceni jury. Życzę wam samych sukcesów. Sam występ tutaj jest czymś niezwykle ważnym, bo daje możliwość zaprezentowania swych umiejętności prze większa publicznością.

- dodaje  wicedyrektor Jacek Zagajewski.

Jak zauważa organizatorka Kinga Przybylska, w tym roku dzieci i młodzież wykonuje  utwory solistów i zespołów na litery K, L i Ł, a jury nie ma łatwego zadania. Zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje utwory ponownie podczas sobotniego koncertu w amfiteatrze.

- Koncert laureatów, którzy zajmą 1,2 i 3 miejsce jest zaplanowany na sobotę o 16.00 w amfiteatrze miejskim podczas Majówki na Ludowo razem z Zespołem Pieśni i Tańca Folklorek działającym w Sochaczewskim Centrum Kultury.

- dodaje Kinga Przybylska

Jednym z uczestników był m.in Mikołaj Rożdzestwieński ze Szkoły podstawowej w Żukowie, który wykonał utwór „Dziś późno pójdę spać”  Kwiatu Jabłoni.

- Bardzo dobrze mi się dziś śpiewało. Bardzo lubię śpiewać i zespół Kwiat Jabłoni. Oprócz tego utworu, który zaprezentowałem lubię słuchać również „Mogło być nic”,  „Przezroczysty świat”  i „Turysta”.

- dodaje Mikołaj.

Chłopca do udziału w konkursie zachęciła nauczycielka Małgorzata Sylwestrzak.

- Mikołaj bardzo interesuje się piosenkami Kwiatu Jabłoni, zna niektóre z nich i dlatego zdecydowaliśmy się, aby dziś zaprezentować podczas konkursu ich utwór. Ja jestem wychowawczynią Mikołaja i musze powiedzieć, że chłopiec pojawił się w naszej szkole całkiem niedawno, bo po feriach zimowych. Przybył do nas z Warszawy. Cały czas poznajemy dobre strony i talenty chłopca, staramy się odszukać te ukryte  i rozwijać te, które już są.

- dodaje Małgorzata Sylwestrzak.

Z występu chłopca był dumny tata Tomek.

- Mi, aż odebrało mowę, bo ja sam przez dwadzieścia lat grałem i śpiewałem, więc jestem bardzo dumny z syna. Cieszę się, że syn miał odwagę wystąpić w tych nowych okolicznościach szkolnych. Całą rodziną jesteśmy z niego mega dumni.

Wyniki konkursu poznamy wkrótce. Dzieci prezentują utwory z podziałem na kategorie wiekowe. Warto dodać, że podczas tegorocznej edycji  połączono kategorie solistów i duetów w jedną kategorię z podziałem na kategorie wiekowe, z których ostatnia, dla klas VII – VIII została poszerzona o uczniów szkół ponadpodstawowych. Nowością jest też to, że oprócz szkół do udziału w konkursie mogą zgłaszać uczestników instytucje kultury.

Wyniki:

Kategoria klasy I – III SP:

1 miejsce Zuzanna Szymańska SP nr 7 Sochaczew

2 miejsce Maja Piłaszewicz SP nr 6 Sochaczew

3 miejsce Mikołaj Rożdżestwieński SP Zuków

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Jabłońska SP nr 7 Sochaczew
  • Zuzanna Szymańska
  • Weronika Zagajewska SP nr 7 Sochaczew
  • Lena Solska SP Teresin

Kategoria klasy IV-VI SP

1 miejsce Julia Kołodziejak SP Teresin

2 miejsce Amelia Tomaszewska GOK Iłów

3 miejsce Kalina Łukawska i Wiktoria Urbańska SP nr 4 Sochaczew

Wyróżnienia:

  • Szymon Kosiński SP Katy
  • Maria Ciura GOK Młodzieszyn
  • Michalina Bodzak TOK Teresin

Kategoria klas VII-VIII SP i szkół średnich:

1 miejsce Julia Matczak ZSCKP Sochaczew

2 miejsce Julia Gala SCK Sochaczew

3 miejsce ex aequo Mateusz Gawor ZSCKP Sochaczew  i Kinga Kujawa SCK Sochaczew

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Kapałka SP Brochów

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%