Zamknij
REKLAMA

Ferie stulecia w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. I to stacjonarnie

15:49, 14.01.2022 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Za dwa tygodnie w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe. Ofertę na ten czas tradycyjnie przygotowało Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. I co najważniejsze będą to zajęcia stacjonarne. Tegoroczny program jest wyjątkowo bogaty i nosi nazwę „Ferie z Wąskotorówką na stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej”.

Do sochaczewskiej wąskotorówki po rocznej przerwie wracają stacjonarne ferie. Te, jak zwykle będą wydłużone. O szczegółach Monika Szymańska z muzeum.

- Zbliżające się ferie zainaugurujemy 29 stycznia w sobotę i będą trwały do 25 lutego. Tradycyjnie będą wydłużone, aby mogły z nich skorzystać dzieci z dwóch województw mazowieckiego i łódzkiego. Z uwagi na rangę jubileuszu do wydarzeń sprzed stu lat będziemy nawiązywać w trakcie wszystkich tegorocznych imprez cyklicznych i okolicznościowych oraz w programach edukacyjnych. Na inauguracje zaplanowaliśmy na ten czas wiele ciekawych wydarzeń. Wśród nich bezpłatne przejazdy pociągiem retro. Pierwszy przejazd o godzinie 14.30, a drugi o 15.00. To będzie taka trasa skrócona,  od naszego muzeum do przystanku Sochaczew Miasto i z powrotem.

To jeszcze nie koniec atrakcji

- 29 stycznia dla najmłodszych będzie kolejowe kino malucha, kolejowy kącik zabaw, warsztaty plastyczne w takim kolejowym wydaniu. Zorganizowane zostanie również ognisko, na którym będzie można upiec przyniesione we własnym zakresie kiełbaski.

Ważnym wydarzeniem będzie też otwarcie nowej wystawy w galerii Semafor. To nowe miejsce na mapie Sochaczewa związane z kulturą i sztuką, zlokalizowane na terenie sochaczewskiej wąskotorówki. 29 stycznia na inaugurację ferii pojawi się tam nowa wystawa.

- Bardzo szczególnym i wyjątkowym wydarzeniem będzie nowa wystawa czasowa.  W galerii Semafor 29 stycznia o 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Igora Przybylskiego. Wstęp bezpłatny i dostępny dla wszystkich - mówi Monika Szymańska.

Kolejne wydarzenia zostały zaplanowane 12 lutego. Wtedy odbędzie się karnawał na wąskim torze, którego najważniejszym punktem będzie bal „Roztańczona ciuchcia”. 26 lutego na zakończenie ferii zostaną zorganizowane podobne atrakcje, co na inaugurację. Dzieci w trakcie ferii będą mogły przyjść na zajęcia stacjonarne od wtorku do piątku, składających się z części edukacyjnej i warsztatowej. Na zajęcia należy się wcześniej zapisać.

Poniżej przedstawiamy pełny program Inauguracji Ferii z wąskotorówką 2022, który odbędzie się 29 stycznia:

  • 14:30-15:00 - pierwszy bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (dystrybucja biletów bezpośrednio w kasie biletowej w dniu wydarzenia),
  • 15:00-15:30 - drugi bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (dystrybucja biletów bezpośrednio w kasie biletowej w dniu wydarzenia),
  • 15:00-16:30 - karnawałowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha,
  •  15:30-17:00 - ognisko w skansenie z własnym prowiantem,
  • 18:00-20:00 - wernisaż prac Igora Przybylskiego w „Galerii Semafor”

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%