Zamknij
REKLAMA

Sochaczew mocno zainteresowany RKO: złożono już 670 wniosków

12:41, 14.01.2022 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Nowe świadczenie, jakim jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, w ramach którego rodzina spełniająca wymogi może pozyskać na dziecko 12 tysięcy złotych, okazało się bardzo popularne. W ciągu 11 miesięcy na Mazowszu złożono kilkadziesiąt tysięcy wniosków i powiat sochaczewski się w tę tendencję jak najbardziej wpisuje.

RKO to nowe świadczenie, które przysługuje na drugie i kolejne dzieci w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Maksymalnie można pozyskać z tego tytułu 12 tysięcy złotych rozłożone na dwa lata (po 500 zł miesięcznie) lub w ciągu roku (po 1000 zł miesięcznie).

Jak mówi Piotr Olewiński, rzecznik prasowy mazowieckiego ZUS-u, zainteresowanie programem jest bardzo duże. Świadczenie wprowadzono od 1 stycznia, a pierwsze wnioski o jego przyznanie wpływały już w noc sylwestrową. Podobnie jest w powiecie sochaczewskim:

- Świadczenie jest bardzo popularne, w samym województwie mazowieckim do 11 stycznia złożono blisko 44 tysiące wniosków, ta liczba nas wręcz zaskoczyła, najważniejsze jednak, że systemy wytrzymały. W powiecie sochaczewskim do tego czasu złożono 670 wniosków, które dotyczą 686 dzieci. Najwyraźniej też Sochaczew prężnie i szybko poradził sobie z RKO i bardzo dobrze.

Podobnie jak obecnie w przypadku 500 plus, wnioski składamy tylko drogą elektroniczną, a wypłaty otrzymujemy wyłącznie przelewem na konta bankowe. Jak podkreśla Piotr Olewiński, wypełnienie wniosku jest niezwykle proste, co być może też przekłada się na fakt tak dużej liczby już złożonych formularzy:

- Na stronie platformy usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udostępniliśmy specjalny kreator, który krok po kroku pyta nas o te informacje, które muszą znaleźć się we wniosku, i to kreator sam wypełnia wniosek. Dzięki temu średni czas wypełnienia wniosku to zaledwie 12 minut.

[ZT]61275[/ZT]

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KinolKinol

0 0

Wielkie zdziwienie , wszystko zdrożało w "ch@j " ,niektórzy rodzice spożytkuja to na bieżące wydatki a inne madki na paznokietki ,włoski itd bo jak ma się chłopa to i tak *%#)!& swędzi. Mam tak na przykładzie w rodzinie 14:31, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiszczekPiszczek

2 0

Młodzi i tak to gdzieś mają te świadczenia. Po pierwsze nie będą sobie dwoje dzieci robić dla śmiesznych w tych czasach inflacji 12000 ,po drugie większość 30 latkow to sami teraz jak dzieci są a po trzecie będzie się rozmnazac ale patologia . Starczy i na fajeczki i na piwko 14:35, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%