Zamknij
REKLAMA

A w szpitalu w Sochaczewie coraz cieplej, także w księgowości

14:31, 08.12.2021 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Dyrektor Robert Skowronek jest szczególnie zadowolony z tej inwestycji. Dzięki niej w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie jest coraz cieplej. A będzie jeszcze cieplej, także na sercach szpitalnych finansistów, bo wszyscy liczą na spore oszczędności.

Dyrektor Szpitala w Sochaczewie Robert Skowronek podkreśla, że ta inwestycja szczególnie go zadowala. Bo raz, w pomieszczeniach już jest cieplej, a będzie jeszcze cieplej, a do tego rachunki coraz cieńsze. Chodzi o termomodernizację szpitala. To duża inwestycja, wsparta kwotą 3,3 miliona złotych z UE, przekazanych na ten cel przez Urząd Marszałkowski. Zadanie realizowane jest etapami, za szpitalem montaż instalacji fotowoltaicznej, obecnie zaś trwa wymiana okien.

- Przy okazji przepraszam wszystkich za utrudnienia, firma, która wymienia okna, stara się nie przeszkadzać pacjentom, choć na pewno mogą się pojawiać pewne niedogodności. Zaawansowanie prac określam na 60 procent, pozostaje nam obróbka okien. Bardzo cieszy mnie ta inwestycja, bo wierzę, że odbije się to na rachunkach za ogrzewanie. Już w tej chwili odczuwamy, że okna są dużo szczelniejsze, mamy też dużo cieplej. Jestem bardzo zadowolony.

Że jest co robić, widać gołym okiem, okien w szpitalu nie brakuje (jest ich w sumie 540 i większość podlega wymianie).

Przed szpitalem kolejne etapy:

- Ruszamy z ocieplaniem dachów, stropów, w tej chwili przygotowujemy procedurę przetargową. Chciałbym też jak najszybciej wymienić oświetlenie na energooszczędne. Następny etap będzie dla nas najtrudniejszy, to wymiana pieców w kotłowni i grzejników centralnego ogrzewania, z tymi pracami musimy jednak poczekać do zakończenia okresu grzewczego.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

klerkler

4 0

W szpitalu była zawsze ciepła atmosfera. 15:32, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zwlaszcza Zwlaszcza

2 0

w księgowości! 09:12, 09.12.2021


Ciekawy Ciekawy

6 0

Czyżby szykowała się jakaś prywatyzacja szpitala? 18:16, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatiPati

3 0

Ten pseudo szpital już od lat nie powinien istnieć...bynajmniej lekarze tam pracujący...to umieralnia ludzi...nawet pielęgniarki śmieją się że ordynator co godzinę w oknie siedzi papierosy paląc zamiast ludzi leczyć..
01:53, 09.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%