Zamknij
REKLAMA

Marian Czyżewski o metodzie na wnuczka w pozytywnym tego słowa znaczeniu

13:04, 24.11.2021 | JL
Skomentuj
REKLAMA

Stanowisko ds. zarządzania energią w gminie Teresin istnieje stosunkowo od niedawna. Marian Czyżewski, który zajmuje się tą tematyką, zauważa, że nie jest to stanowisko oderwane od rzeczywistości. W pozyskaniu dofinansowania pomaga m.in. osobom starszym, tu czasem trzeba się wziąć na sposób i zaprosić dzieci lub wnuki. 

Inspektor ds. zarządzania energią w gminie Teresin zajmuje się oświetleniem ulicznym, zakupem energii i gazu, współpracuje w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii z referatem ds. pozyskiwania środków zewnętrznych. Poza tym Marian Czyżewski wiele czasu poświęca mieszkańcom czy to w formie zdalnej czy spotkań osobistych. Od początku roku obsłużył już kilkaset osób, wspierając je w pozyskiwaniu środków w ramach programów: Czyste Powietrze oraz Mój Prąd.

Co ciekawe, gros osób, które przychodzą po wsparcie w tym zakresie, to osoby starsze.

- Dla starszej osoby obsługa kotła węglowego, odebranie węgla, odpopielanie, załadowanie paliwa i cała praca wokół tego powodują wiele uciążliwości. W związku z tym mieszkańcy chętnie zgłaszają się po pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wymianę źródła ciepła – mówi insp. Marian Czyżewski, który przyjmuje interesantów co środę między 9.00, a 16.00.

W związku z obsługą osób starszych występują niekiedy trudności.

- Mimo, że program Czyste Powietrze w kolejnych edycjach jest udoskonalany i upraszczany, starsze osoby nie zawsze sobie radzą z formalnościami, zwłaszcza gdy przyjdzie założyć konto na portalu beneficjenta, a starsza osoba nie ma adresu mailowego. Wtedy włączamy do akcji młodsze osoby, ja często żartuję, że działamy metodą na wnuczka. W takich sytuacjach zapraszamy do punktu konsultacyjnego dzieci lub wnuki petenta i doprowadzamy do złożenia wniosku, a potem często do szczęśliwego finału.

Warto zauważyć, że w ramach Programu Czyste Powietrze można liczyć nie tylko na wymianę źródła ciepła, ale też np. docieplenie domu. Należy przy tym pamiętać, że starać się o dofinansowanie mogą osoby będące właścicielem, lub współwłaścicielem danej nieruchomości.

Kontakt z panem Czyżewskim na adres mailowy: marian.czyzewski@teresin.pl, lub telefonicznie: nr telefonu 530 986 297.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WiolkaWiolka

1 0

Ale mina,co to za pajac,skąd skoczył ten spadochroniarz,hm pewnie to kolejny dyrektorek czy były wójt, któremu trzeba było stworzyć stanowisko,żeby dopracował do emerytury,tak jak niektórzy urzędasy w urzędzie w Teresinie 20:34, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%